|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Z radiowej biblioteki: "Kucając" Andrzeja Stasiuka

Świat widziany z pozycji "słowiańskiego przykucu" w refleksyjnych tekstach Andrzeja Stasiuka, w znakomitym wykonaniu Marka Kondrata.

Fragmentów opowiadań Andrzeja Stasiuka słuchamy w znakomitej interpretacji Marka Kondrata. Fot. RK


"Z radiowej biblioteki" od poniedziałku do piątku o 11.45. Zapraszamy!


W radiowej bibliotece przez tydzień słuchać będziemy wybranych opowiadań z najnowszej książki Andrzeja Stasiuka pt. „Kucając”. To zbiór pochodzących z różnych okresów, źródeł i pisanych w różnych miejscach tekstów, których głównym tematem jest przyroda, a przede wszystkim świat zwierząt. Jak powiedział Radiu Kraków autor, zebrał je trochę z tęsknoty za Londonem i Curwoodem. „O zwierzętach nikt nie pisze w taki literacki sposób. Ludzie skupili się na własnych problemach i przeżyciach, które są nudne" ” – mówi Stasiuk. I proponuje wzruszającą historię kota znajdy Wasyla, stada owiec mieszkających w Wołowcu i kolejnych psów znajdujących schronienie w jego domu. Są też te zwierzęta, których domem są pobliskie lasy: rysie, wilki, dzięcioły. Odnajdujemy połączenie dziecięcego wręcz zachwytu nad porządkiem świata zwierząt z pokorą i zrozumieniem porządków w nim panujących. Jest kilka zapisów z podróży, ale przede wszystkim proponuje nam Stasiuk zatrzymanie się w bliskich mu miejscach, beskidzkim krajobrazie i rządzącej nim klimatycznej cykliczności. A najlepiej obserwuje się ten świat, „kucając”.

W Wołowcu u Andrzeja Stasiuka. Fot. Barbara Gawryluk.

Marek Kondrat z radością przyjął naszą propozycję przeczytania wybranych opowiadań. "Mam ogromną satysfakcję, że mogłem je przeczytać, ze wzruszeniem, ale też podziwem dla kunsztu Andrzeja Stasiuka, bo o takich sprawach pewnie pisać najtrudniej".

Premiera 23 listopada w radiowej bibliotece.

 


Barbara Gawryluk

Posłuchaj 1. fragmentu

Posłuchaj 2. fragmentu

Posłuchaj 3. fragmentu

Posłuchaj 4. fragmentu

Posłuchaj 5. fragmentu

100%
0%