|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza - online!

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza - online!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu „Nasze życie w czasach zarazy”.  W czasach epidemii, które dla nas wszystkich są niespodziewane i trudne, mamy poczucie, że podzielenie się własnym doświadczeniem, emocjami, sposobami radzenia sobie w codzienności jest potrzebne i daje poczucie wsparcia.

Dzieląc się z nami swoimi emocjami i spostrzeżeniami, każdy może pomóc nam budować pamięć o tym niecodziennym czasie, która w postaci kwestionariuszy zostanie zdeponowana w zbiorach Muzeum. Link do naszej ankiety znajdą Państwo tutaj: bit.ly/nasze-zycie-w-czasach-zarazy

Prowadzimy również wirtualną działalność edukacyjną. Serdecznie zapraszamy na nasze media społecznościowe, w których dowiedzą się Państwo o naszej najnowszej ofercie warsztatowej, przeczytają interesujące artykuły, będą mogli się zapoznać z najnowszymi Obiektami Tygodnia oraz Mikrohistoriami.

Uczniowie i rodziny z dziećmi także znajdą coś dla siebie, dzięki naszym cyklom edukacyjnym „Poniedziałkowe Powtórzenia” oraz „Teren działania”. Pierwszy z nich skierowany jest głównie do maturzystów, ale do powtarzania zapraszamy wszystkich. Co tydzień będziemy prezentować dzieła sztuki znajdujące się w naszej kolekcji, które podejmują dialog z popularnymi tematami, problemami, motywami występującymi w kulturze. Drugi cykl natomiast skierowany jest do uczniów młodszych oraz dla rodzin. Zachęcamy w nim do odejścia od komputera i do etnologicznej obserwacji najbliższego, domowego otoczenia.

W Muzeum Etnograficznym w Krakowie skupiamy się na już dostępnych na naszej stronie zdygitalizowanych obiektach pochodzących z naszej kolekcji, które dostosowujemy do tego wyjątkowego czasu.

W oparciu o obiekty znajdujące się w naszej kolekcji, przygotowujemy serię tematycznych postów, w których zapraszamy naszych obserwatorów do zapoznania się z naszą bogatą ofertą zbiorów online. Zachęcamy również do wspólnego odkrywania naszego Wzornika Inspiracji, który znaleźć mogą Państwo pod tym linkiem: https://etnomuzeum.eu/wzornik-inspiracji. „Rzecz małopolska. Wzornik inspiracji etnograficznych” to blisko osiemset haseł opracowanych na podstawie obiektów ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Przedstawiamy najważniejsze linki, pod którymi można obserwować naszą działalność. W tych miejscach na bieżąco informujemy o kolejnych cyklach, przygotowywanych warsztatach i przyszłych wydarzeniach.

 

Facebook: https://www.facebook.com/pg/etnomuzeum.krakow/

Instagram: https://www.instagram.com/mek_etnomuzeum/

Strona internetowa: https://etnomuzeum.eu/

O zbiorach MEK: https://etnomuzeum.eu/wiecej-o-zbiorach

Kolekcje: https://etnomuzeum.eu/kolekcje

Wzornik Inspiracji: https://etnomuzeum.eu/wzornik-inspiracji

Projekty badawcze: https://etnomuzeum.eu/projekty-badawcze/lista

 

0%
0%