|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Cała Polska śpiewa Skaldów!

Rusza akcja w hołdzie dla legendy polskiego rocka - Skaldów, którzy obchodzą 55-lecie działalności artystycznej.

Rusza akcja "Cała Polska śpiewa Skaldów" - Fundacja Gotowi do działania zaprasza do udziału w unikalnym przedsięwzięciu w hołdzie dla legendy polskiego rocka - Skaldów, którzy obchodzą 55-lecie działalności artystycznej

Najczęściej wszelkie jubileusze odbywają się w pięknej, uroczystej scenerii. Teraz, w związku z trudną dla wszystkich sytuacją przychodzi nam świętować w inny sposób. W związku z  odwołaną trasą koncertową Skaldów Fundacja Gotowi do działania, przygotowała program on-line "Cała Polska śpiewa Skaldów."

Zachęcamy muzyków do nagrania własnej wersji wybranego utworu Zespołu i przesłanie go na adres fundacji. Przygotowane nagrania mogą być zrealizowane w formie instrumentalnej lub wokalno-instrumentalnej. Filmy będą się ukazywać sukcesywnie na stronie fundacji, przede wszystkim zaś w mediach społecznościowych. Akcja trwa do końca 2020 roku.

Swój udział potwierdzili już m.in:

Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Robert Gawliński, Stanisław Karpiel Bułecka, Jan Karpiel Bułecka, Jacek Kawalec, Stanisław Deja, Trubadurzy, Andrzej Rybiński, Igor Dedusenko i wielu młodych utalentowanych artystów.

Zespół  Skaldowie - legenda polskiego rocka   to prawdziwy fenomen nie tylko w wymiarze krajowym, ale znacznie szerszym -  międzynarodowym.

Formacja ta, istnieje, nagrywa, aktywnie koncertuje i utrzymuje swój niebywale wysoki poziom muzyczny już 55 lat i to w bardzo stabilnym składzie.

    Oficjalny debiut Skaldów nastąpił 11 października 1965 roku na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki. Rozpoczęli karierę sukcesem, bo kompozycja „Moja czarownica” z muzyką lidera Andrzeja Zielińskiego oraz tekstem poety Leszka Aleksandra Moczulskiego zdobyła I miejsce.

    Po wybuchu  wielkiej popularności dzięki  licznym nieśmiertelnym przebojom wydanym na trzech pierwszych płytach długogrających nastąpiły kolejne okresy stałego rozwoju muzycznego, zmian brzmienia i repertuaru.   Nie rezygnując  z tworzenia popularnych przebojów Skaldowie coraz częściej kierowali się w stronę tzw. prog-rocka tworząc coraz to bardziej rozbudowane instrumentalnie formy muzyczne. Dbali bardzo o stronę tekstową. Stale współpracowali z wybitnymi poetami. Byli czasami atakowani za swój eklektyzm, za wprowadzanie w swą muzykę elementów muzyki poważnej, symfonicznej, góralskiej, wodewilowej itd. nie rezygnując przy tym z formuły rockowej czy pop-rockowej.

    Ta niejednoznaczność gatunkowa muzyki Skaldów spowodowała, że zespół posiada obecnie wielką rzeszę wiernych  wyrobionych muzycznie słuchaczy dla których nie jest to tylko zespół znany przede wszystkim z wielkich hitów , ale taki który zapewnia zarówno w swych licznych nagraniach radiowych oraz płytowych, jak i na koncertach szeroką gamę prawdziwie  artystycznych przeżyć. Poza refleksją, zadumaniem i mocnymi  brzmieniami gwarantuje także wspaniałą muzyczną zabawę.

     Obecnie, w 2020 roku Skaldowie mimo swych 55 lat to nie dinozaury lecz nadal zespół żywy, pełen werwy na estradzie i z twórczym potencjałem. Bracia Zielińscy z pomocą pozostałych muzyków nadal tworzą i nagrywają kolejne kompozycje.

  Aktualny podstawowy skład Skaldów jest następujący:

  * Andrzej Zieliński  - org, pno, synth, clav, voc,

     kompozytor większości utworów

  * Jacek Zieliński  -   voc, tp, viol;

  * Jerzy Tarsiński  -   g, (od 08.1967)

  * Konrad Ratyński  -  bg, (od.11.1967)

  *Jan Budziaszek  -   dr; (od 12.1966)

  * Grzegorz Górkiewicz - org, pom, synth, clav      ( od 05.1987)

linki:

Strona Fundacji:

https://gotowidodzialania.pl

Fanpage Fb:

https://www.facebook.com/Fundacja-Gotowi-do-działania-104460021138582/

Wydarzenie :

https://www.facebook.com/events/603600556906421/

100%
0%