|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wszystko o kranowiance w OFF Radiu Kraków

Lipiec w OFF Radiu Kraków minie pod znakiem wody. Dokładniej - wody krakowskiej, czyli… kranowianki! Na antenie posłuchacie o zaletach zamiany wody butelkowanej na wodę z kranu. Zapukamy do drzwi lokali, które serwują swoim klientom kranówkę. Z przyjemnością oddamy głos również Wam - naszym słuchaczom i mieszkańcom miasta. Słuchajcie nas uważnie ponieważ to właśnie w lipcu, w naszych off-owych konkursach pojawi się szansa na wygranie bidonów, do których będziecie mogli zabierać ze sobą kranowiankę.

Lipiec to światowy miesiąc bez plastiku. Wodociągi Miasta Krakowa, chcąc włączyć się w tą inicjatywę, zainaugurowały akcję „W Krakowie pijemy kranowiankę” skierowaną do właścicieli krakowskich lokali, zarówno tych, którzy serwują już kranowiankę swoim gościom, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć jej podawanie.

Akcja jest kontynuacją prowadzonej od 2013 roku kampanii informacyjnej „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. Jej celem jest zachęcenie krakowian do picia powszechnie dostępnej, taniej i bogatej w substancje mineralne wody z kranu.

Czy wiecie, że w 1 litrze kranowianki znajduje się średnio 365 mg substancji mineralnych? To mniej więcej tyle, ile posiada przeciętna średniozmineralizowana woda butelkowana. Jej picie jest całkowicie bezpieczne - akredytowane Laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa wykonuje ponad 80 tysięcy analiz krakowskiej wody z kranu w ciągu roku. Jednym z najistotniejszych aspektów jest jednak ekologia. Na antenie OFF Radia Kraków promujemy świadomą konsumpcję i ograniczenie produkcji wszelkiego typu odpadów. Plastik był antybohaterem wielu naszych audycji. Koszt picia wody butelkowanej przez 2 dni jest równy piciu kranowianki przez cały rok! Oznacza to również niesamowite ograniczenie produkcji plastiku, a wszyscy dobrze wiemy, że zmianę należy zacząć od siebie.

Bądźcie z nami przez cały lipiec i pamiętajcie, że w Krakowie pijemy kranowiankę!

 

 

100%
0%