|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wakacje z Radiem Kraków w Rabce Zdroju

Odkrywamy Rabkę Zdrój 21 lipca.

Program na żywo i radiowa strefa animacji – to wszystko czekało na Państwa w sobotę w Rabce, w parku zdrojowym obok tężni solankowej.

Od godz. 10:00 do 16:00 zapraszaliśmy do radiowej strefy relaksu, w której zaplanowaliśmy specjalne atrakcje dla dzieci i dorosłych: hula-hop, skakanki, gry w kapsle, jojo i piłkę, malowanie twarzy, puszczanie baniek.

Od godz. 11:00 do 13:00 o tym, co dzieje się w parku zdrojowym opowiadaliśmy naszym słuchaczom na antenie.

 

 

Tego dnia w amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbędzie się Festyn Góralski, na który zapraszają zespoły regionalne Robcusie i Robcanie. Impreza rozpocznie się o godz. 14.30, a w jej programie przewidziano m.in. występy orkiestry dętej, zespołu z Orawy, z Zagórza oraz rabczańskich zespołów regionalnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Holeviaters. Dla gości przewidziane są konkursy z nagrodami, kiermasz, regionalna kuchnia i stoiska z rękodziełem.

Współorganizatorami imprezy są Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Miejski Ośrodek Kultury.

 

Rabka-Zdrój, położona jest w malowniczej kotlinie, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Jej bogactwami naturalnymi są solanki, wykorzystywane głównie do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia.

Sercem miejscowości jest zrewitalizowany w ostatnich latach Park Zdrojowy – doskonałe miejsce relaksu zarówno dla kuracjuszy i turystów. W parku w pobliżu źródła „Helena” funkcjonuje ogólnodostępna i bezpłatna Tężnia Solankowa, a także Pijalnia Wód Mineralnych. Prócz pięknej przyrody park oferuje odwiedzającym zespół urządzeń sportowych, korty tenisowe, place zabaw dla dzieci, a także najnowocześniejszy w skali Małopolski Skate i Trial Park oraz miasteczko komunikacyjne.

Rabka-Zdrój, prócz doskonałych warunków do leczenia uzdrowiskowego i wypoczynku, oferuje piękne górskie krajobrazy oraz tereny umożliwiające aktywne spędzanie czasu wolnego, tak latem jak i zimą. Bogata sieć szlaków oraz atrakcyjne położenie sprawiają, że jest to doskonały punkt wyjścia na górskie eskapady.

„Miasto Dzieci Świata” posiada także bogatą ofertę rodzinną. Najmniejszych i tych troszkę większych, zaprasza Park Rozrywki „Rabkoland” oraz Teatr Lalek „Rabcio” – z pełnymi humoru spektaklami. Warto zawitać także do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, z którego latem można wyruszyć na przejażdżkę pociągiem retro.

Dodatkowym atutem miasta jest ciekawa oferta kulturalna. W zmodernizowanym Rabczańskim Amfiteatrze, odbywają się liczne koncerty i festiwale. Nową siedzibę zyskała również Miejska Biblioteka Publiczna, która przeniosła się do odremontowanego, zabytkowego budynku dworca PKP. Powstał tam także Punkt Informacji Turystycznej. Po całkowitej modernizacji, kino „Śnieżka” zyskało nowoczesny wygląd, stało się funkcjonalne, z profesjonalną salą kinową.

Atrakcją miasta są spotkania z twórcami ludowymi w ich pracowniach oraz warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa i malarstwa na szkle. Warto odwiedzić także przepiękny drewniany kościół, gdzie mieści się obecnie Muzeum im. Władysława Orkana, z bogatą ekspozycją etnograficzną.

Rabka-Zdrój zaprasza przez cały rok, oferując znakomite warunki do leczenia, wypoczynku i rekreacji oraz różnorakie atrakcje, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

 

100%
0%