|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radio Kraków w Zawoi

Weekend ze Skarbami Małopolski czas zacząć. W wakacje w Radiu Kraków zachęcamy, by ruszyć szlakiem najciekawszych miejsc w naszym regionie. Tym razem zabraliśmy państwa na weekendową wyprawę do Zawoi. Tam byli nasi poszukiwacze skarbów - Maja Dutkiewicz i Marek Mędela, a także ich goście.

Fot. Michał Sośnicki/Marek Mędela

Fot. Michał Sośnicki

Pierwszymi gośćmi Radia Kraków w Zawoi byli Tomasz Pasierbek, dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego i Regina Wicher z Babiogórskiego Centrum Kultury. Jakie są ulubione miejsca w Zawoi ludzi, którzy region znają jak własną kieszeń? Dlaczego w Zawoi zawsze można się zgubić? Po co trzeba znać legendy dotyczące wodospadu na Mosornym Potoku?

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Pasierbkiem i Reginą Wicher

Fot. Michał Sośnicki

Następnie do naszego mobilnego studia zawitali Mariusz Gaweł – specjalista od wyznaczania ścieżek rowerowych i instruktor w klubie kolarskim, a także Marcin Matuszny – organizator zawodów downhillowych na Mosornym Groniu. Co Zawoja ma do zaoferowania pasjonatom dwóch kółek? Czy każdy rowerzysta znajdzie tam coś dla siebie? Czym jest downhill, czyli kolarstwo grawitacyjne? Czy Babią Górę można objechać na rowerze?

 

Posłuchaj rozmowy z Mariuszem Gawłem i Marcinem Matusznym

Fot. Michał Sośnicki

Czym smakuje tradycyjna kuchnia zawojska? Jakie produkty są podstawą? Dlaczego gaździny zawsze starały się robić dobre potrawy z tego, co miały? Gościem Radia Kraków była Zofia Bugajska z Koła Gospodyń Wiejskich „Zawojanki”.

Posłuchaj rozmowy z Zofią Bugajską

Fot. Michał Sośnicki

Czy Babia Góra jest dla każdego turysty? Jak się przygotować do wyjścia na Babią? Czy ta góra jest lekceważona przez ludzi? Między innymi na takie pytania odpowiadali Tomasz Lipka i Jacek Master z sekcji babiogórskiej GOPR.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Lipką i Jackiem Masterem

Fot. Michał Sośnicki

Jak pokazać Zawoję od najpiękniejszej strony? Dlaczego magiczne są wschody i zachody Słońca? Czy smartfonem da się zrobić dobre zdjęcie? Z rozmowy z fotografem Michałem Sośnickim dowiecie się także co najlepiej fotografować przy kiepskiej pogodzie.

Posłuchaj rozmowy z Michałem Sośnickim

Fot. Michał Sośnicki

Gośćmi Agnieszki Barańskiej był zespół Potock z Zawoi: Julia Pacyga, Kasia Mętel, Krzysztof Biały-Mędrala i Adam Kukla. 

Posłuchaj rozmowy z zespołem Potock

Partnerzy

100%
0%