1. Czy najlepiej zarabiający Polacy powinni płacić wyższe niż dotychczas podatki?
Odp. Oczywiście, że tak. Mówienie o równych podatkach to kuriozum. Jeśli pan Stanisław który zarabia np. 1200 zł ma zapłacić 10% podatku z tego, a pan Zdzisław który zarabia 12000 też 10%, to dla tego pierwszego może być to kwestia opłacenia rachunków albo chodzenia głodnym, a dla drugiego tylko kwestia tego ile ma mniej na koncie. Wszyscy mamy takie same żołądki.

2. Czy  wiek, w którym Polacy przechodzą na emeryturę, powinien być obniżony?
Odp. Tak, ponieważ wtedy zwolnią się miejsca pracy dla młodych, którzy siłą rzeczy potrafią być bardziej efektywni i na wiele spraw mają świeższe spojrzenie. Zapewniając pracę młodym sprawiamy, że zostają w kraju i tu płacą podatki. Mając pracę chętniej założą rodziny i będą chcieli mieć dzieci. Dzieci z kolei są gwarancją tego, że ktoś kiedyś będzie miał się nami zająć, a gospodarka będzie miała dla kogo cokolwiek produkować.

3. Czy Narodowy Fundusz Zdrowia powinien być zlikwidowany, a służba zdrowia finansowana bezpośrednio z budżetu państwa?
Odp. Nie ma znaczenia kto rozdaje pieniądze, tylko sposób w jaki są dystrybuowane. Trzeba uprościć przepisy w taki sposób, by szpitale które np. "nie przewidziały" nadwykonań w roku 2015 nie zadłużały się, bo NFZ nie chce im wypłacić słusznych pieniędzy za przyjętych pacjentów.

4. Czy euro powinno zastąpić złotówkę?
Odp. Absolutnie nie. mamy najsilniejszą walutę w Europie środkowo-wschodniej i gospodarkę o takim potencjale, który gwarantuje całkowitą niezależność walutową, poza wpływem decyzyjnym Eurpejskiego Banu Centralnego. Przykład Grecji jasno pokazuje jak kończy się przyjmowanie Euro na pokaz i przez gospodarkę, po pierwsze do tego nie przygotowaną, a po drugie mające wcześniej swoją stabilna walutę. Każdy kraj ma swoją specyficzną gospodarkę zdolną rozwijać się własnym tempem i w oparciu o najlepsze walory. Próba wkładania wszystkich do jednego worka, to jak oczekiwanie, że z połączenia wołowiny, tuńczyka, lodów waniliowych, ogórka kiszonego i pomarańczy próbować ugotować dobrą zupę.

5 Czy Polska powinna przyjąć określoną liczbę  uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu ogarniętych konfliktem?
Odp. Dopiero wtedy jak kraje ościenne państw, z których uchodźcy pochodzą zaczną to robić. Dlaczego Europa ma przyjmować uchodźców, których nie chce np. Katar. Dlaczego nikt ich o to nie zapyta? Ja osobiście jestem przeciwko.

6. Czy aborcja powinna być całkowicie zakazana, podobnie jak in vitro?
Odp. Powinna być zakazana całkowicie. To nie człowiek powinien decydować o tym, czy ktoś ma przyjść na świat czy nie. Jest masa przykładów pokazujących, jak wiele w życiu uczynili Ci, którzy mieli się nigdy nie narodzić, że przytoczę tu przykład znanego piłkarza Crisitiano Ronaldo.

7. Czy  ustawa o związkach partnerskich powinna zostać uchwalona czy odrzucona przez parlament?
Odp. Zdecydowanie powinna zostać odrzucona. Jestem za tradycyjną formą małżeństwa-rodziny składającą się z kobiety i mężczyzny. Tylko w takim związku uważam, że mogą być wychowywane dzieci.

8. Czy gimnazja powinny zniknąć z systemu polskiej edukacji?
Odp. Trochę byłoby szkoda tych wielu lat wysiłków organizacyjnych i infrastrukturalnych, które zostały poczynione. To trudne pytanie. Na pewno trzeba by przeprowadzić wnikliwie analizę tego jakie byłyby konsekwencje ich likwidacji, i czy ta nie spowodowałaby większego chaosu i miała jeszcze gorszy wpływ na młodzież.

9. W jakim wieku dzieci powinny rozpoczynać naukę szkolną?
Odp. Tak jak kiedyś, czyli w wieku 7 lat. To jest optymalny wiek. Zresztą dzieci najlepiej rozwijają się i integrują pośród rówieśników, całe pokolenia tak się wychowywały, uczyły i nie widać dziś, żeby to przyniosło złe efekty. Zadbajmy raczej o poziom nauczania, który z roku na rok spada, a nie zajmujmy się tematami zastępczymi.

10. Czy  powinna być wprowadzona powszechna opłata audiowizualna?
Odp. Tak. Jeśli, każdy użytkownik mediów, a dziś jest nimi niemal każdy obywatel mający choćby komputer zapłaciłby symboliczną roczną opłatę ściąganą przy pobieraniu podatku, to nie musielibyśmy się martwić o finansowanie mediów publicznych, które pełnią ogromnie ważna rolę. Ściągalność takiej opłaty z pewnością przekroczyłaby 90%, dzięki czemu szybko bylibyśmy w ścisłej czołówce obok Wielkiej Brytanii. Oczywiście zaraz ktoś powie, że przecież płaci abonament za dekoder w telewizji X i on nie ma zamiaru płacić nic więcej, wtedy trzeba z opłaty naliczanej przez określona stację pobrać na rzecz państwa kwotę X i sprawa załatwiona, no chyba, że dana platforma nie chce mieć w swojej ofercie programów Telewizji Polskiej, czy Polskiego Radia, ale to już inna sprawa.