|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Supermarka Radia Kraków za 2019 dla Muzeum Manggha

W 2019 roku Muzeum obchodziło swoje 25-te urodziny

Głosują jurorzy: Magdalena Szumiec, Łukasz Gazur, Krzysztof Glondys, Joanna Targoń, Justyna Nowicka


To był dobry rok dla Muzeum Manggha. Jedna z najmłodszych, najbardziej wyrazistych instytucji kultury w Krakowie obchodziła w tym roku 25-ty jubileusz. W 2019 roku dwukrotnie nagradzaliśmy ją Marką Radia Kraków: w maju za kontemplacyjną ekspozycję, której autorem był „polski Japończyk” Koji Kamoji pt. "Cisza i wola życia", w październiku za pokaz zat. "Mistrzowie ukiyo-e. Utamaro, Sharaku, Hokusai, Hiroshige, Kuniyoshi. Z kolekcji Ei Nakau".", przygotowany z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. W programie instytucji widać autentyczną otwartość, nieustającą ewolucję, poszukiwanie kierunku, który skutecznie i atrakcyjnie połączy fascynacje historyczną Japonią, jej mitami i tradycją, ze współczesnym obliczem Kraju Kwitnącej Wiśni. Od kilku lat Muzeum Manggha to także miejsce, gdzie w Krakowie zobaczyć można znakomite pokazy sztuki współczesnej, nie tylko z Japonii. Instytucją od 2005 roku kieruje Bogna Dziechciaruk-Maj, której serdecznie gratulujemy ponownego powołania na stanowisko dyrektora. 

We magazynie Koło Kultury wybraliśmy także markę RK za grudzień. Otrzymało ją Międzynarodowe Centrum Kultury za wystawę "Fotoblok. Europa Środkowa w książkach fotograficznych".

Przypominamy laureatów Supermarki Marki Radia Kraków z poprzednich lat:

2018 - Krakowski Salon Sztuki
2017 – Muzeum Historii Fotografii
2016 – Łaźnia Nowa
2015 – Obchody Roku Tadeusza Kantora
2014 – Cricoteka
2013 – BWA Tarnów
2012 – Wystawa „Za-mieszkanie” w MNK

 

A to laureaci za 2019 rok, w kolejności chronologicznej:

Ekspozycja zat."To idzie młodość! Pierwsza Grupa Krakowska" w Kamienicy Szołayskich MNK - jest laureatką listopadowej Marki Radia Kraków.

Marka Radia Kraków za październik dla Muzeum Manggha. Nagrodziliśmy wystawę zat. "Mistrzowie ukiyo-e", przygotowaną z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Wspólny projekt Bunkra Sztuki, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Festiwalu Unsound zdobywcą Marki Radia Kraków za wrzesień. Nagrodziliśmy wystawę wybitnego irlandzkiego fotografia i dokumentalisty Richarad Mosse'a pt. "Przybywający".

Marki Radia Kraków za sierpień dla tarnowskiego BWA i Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.  Bohaterem ekspozycji w Tarnowie był Józef Bem. Wystawa "Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności" w MCK przypomina historię zapomnianej polskiej kolekcji sztuki, ofiarowanej do macedońskiego miasta Skopje po tragedii trzęsienia ziemi.

Marka Radia Kraków za czerwiec wędruje do Muzeum MOCAK. Nagrodziliśmy wystawę zat. "Natura w sztuce", która pokazuje skomplikowane relacje człowieka z naturą.

Majowa Marka Radia Kraków dla Muzeum Manggha. Nagrodziliśmy wystawę, której autorem jest Koji Kamoji - Japończyk, który od 60 lat mieszka i pracuje w Polsce.

"Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej ASP" i monograficzna wystawa poświęcona Andrzejowi Wajdzie. Marka Radia Kraków za kwiecień wędruje  - już po raz drugi w tym roku - do Muzeum Narodowego w Krakowie.

"Cyrulik sewilski" w reżyserii Jerzego Stuhra to nasza Marka Radia Kraków za marzec.

Marka Radia Kraków za luty dla Festiwalu Opera Rara. To wspólna inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego i zespołu Capella Cracoviensis.

Wystawa zat. "Wyspiański. Nieznany" w Głównym Gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie to aneks do monumentalnej ekspozycji zat. "Wyspiański". Marką Radia Kraków nagrodziliśmy ją w styczniu.

jn

82%
18%