|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Wędrówka Nabu" książką czerwca w Radiu Kraków!

Książką miesiąca jurorzy programu Koło Kultury ogłosili "Wędrówkę Nabu" Jarosława Mikołajewskiego z ilustracjami Joanny Rusinek (Austeria). Po raz pierwszy książka dla dzieci została książką miesiąca w Radiu Kraków. Uznany poeta w subtelny sposób opowiedział najmłodszym o ucieczce przed wojną, jednym z najważniejszych współczesnych światowych problemów.

Werdykt zapadł jednogłośnie:

Ta książka to lekcja współodczuwania i empatii,maksymalnie nasycona treścią, z piękną gęstą, poruszającą kreską Joanny Rusinek. Anna Dutka.
Szalenie metaforyczna, poetycka książka, która zarazem opowiada o palącym problemie, wymusza zaangażowanie i nie pozwala na obojętność. Paulina Małochleb
To książka bardzo potrzebna i bardzo dobrze zrobiona, pokazująca problemy, z którymi mierzymy się dziś w świecie. Książka nie tylko dla dzieci. Michał Sowiński  

Wybitny poeta, italianista, tłumacz i dziennikarz napisał książkę dla dzieci, którą najmłodsi powinni poznawać obowiązkowo w towarzystwie dorosłych. Napisana w baśniowej konwencji, opatrzona poruszającymi ilustracjami Joanny Rusinek historia małej dziewczynki uciekającej przez wojną jest bardzo aktualna.
"Wędrówka Nabu jest książeczką o uchodźcach i o tym, jak bardzo ich życie zależy od nas. Za tą książką stoi Sprawa" - mówi  Jarosław Mikołajewski

Wyboru dokonało jury w składzie:  Anna Dutka, Paulina Małochleb i Michał Sowiński.

 

 

Pozostałe nominowane tytuły:

Yaa Gyasi, Droga do domu, przekład Michał Ronikier, Znak 2016

Napisana przez 26 letnia autorkę powieść o losach czarnych niewolników, sięgająca w osiemnasty wiek, a kończąca się współcześnie. Zachodnia Afryka i Stany Zjednoczone,  historia wielu pokoleń rozpoczynająca się od dramatycznych losów dwóch sióstr, pochodzących z  Ghany.
Książka wzbudziła prawdziwą sensację na Targach Książki w Londynie – prawa do wydania na podstawie samego zarysu książki zakupiło kilkanaście krajów.

 

 

Elif Shafak Uczeń architekta, przekład Jerzy Kozłowski Znak 2016

Turecka pisarka prowadzi nas do XVI wiecznego imperium osmańskiego. Jej książka to połączenie filmowe fabuły z historycznymi wydarzeniami,  opowieść o biednym opiekunie słoni, który na skutek wielu przypadków, zbiegów okoliczności i łaskawej fortuny trafia do Sinana, najznakomitszego architekta tureckiego, nadwornego architekta trzech sułtanów..
Ucznia architekta polecam tym, dla których mieszanka historii i fikcji doprawiona orientalnym przepychem będzie wystarczającym powodem, żeby się dać ponieść tej niespiesznej lekturze. Dla jej egzotyki. Smaków. Zapachów. I dla baśniowej narracji. Anna Dutka. Recenzentka.box
 

75%
25%