|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wspieraj krakowskie księgarnie on-line!

Ostatnie dni to nie tylko próba dla naszych przyzwyczajeń i czas, w którym pozostając w domach okazujemy troskę o zdrowie własne i innych. To także bardzo trudny okres dla wielu branż, w tym tych, które i bez epidemii nie należą do najłatwiejszych, a są podstawą literackiego życia. W Krakowie – Mieście Literatury UNESCO ze szczególną uwagą myślimy o lokalnych księgarniach. Miasto ogłosiło czasowe zawieszenie czynszów dla przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne, ale skala problemu jest dużo większa. Co można jeszcze zrobić? Czytać – i korzystać ze sklepów internetowych krakowskich księgarń!

Skończyły Wam się tytuły podrzucone przez znajomych lub czekające na przeczytanie? Wasze dzieci nie zniosą dwudziestej lektury ulubionej, choćby i najlepszej książki? Mimo najszczerszych chęci i otwartości nie zaprzyjaźniliście się z e-bookami i ponad wszystko cenicie papier?

– Zostańmy w domach, a z krakowskimi księgarniami połączmy się internetowo. Wiele z nich przygotowało na te dni atrakcyjne oferty, zapewniając dostawę książki do paczkomatu czy inne bezpieczne formy szerzenia czytelniczej praktyki – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

– Wykażmy się w tych dniach lokalnym patriotyzmem i kupujmy w miejscach, które na co dzień kształtują nasze czytelnicze gusta, otwierają nam oczy na różnorodność świata książki, organizują niezliczone spotkania i warsztaty, sprawiają, że nasze miasto jest jeszcze piękniejsze, a jego mieszkańcy jeszcze bardziej świadomi i mądrzejsi o wiedzę i wrażliwość, jaką dają tylko dobre książki – dodaje Helbin.

Alfabetyczna lista sklepów internetowych krakowskich księgarni:

Antykwariat Abecadło abecadlo.org
Przepiękny antykwariat z siedzibą w zabytkowej aptece na Zwierzyńcu online! Ponad 20 tys. książek, map, zdjęć, pocztówek i płyt winylowych czeka na nowych nabywców. Antykwariat można też znaleźć na Allegro (użytkownik: abecadlo22)

Antykwariat Rara Avis sklep.raraavis.krakow.pl
Antykwariat – instytucja i miejsce, w którym swego czasu padł aukcyjny rekord Polski. Ale Rara Avis to nie tylko przestrzeń dla starodruków i bibliofilskich rarytasów. Warto zapoznać się z ofertą online!

Antykwariat Wójtowicz antykwariat.wojtowicz.krakow.pl
Położony po sąsiedzku na Szpitalnej antykwariat także prowadzi sprzedaż wysyłkową. Jest w czym wybierać!

Księgarnia Akademicka akademicka.pl
Popularna wśród studentów i nie tylko księgarnia na ul. św. Anny jest zamknięta, ale pełna oferta księgarni dostępna jest też w sieci.

Księgarnia CUD cud.com.pl
Ciało – Umysł – Duch. Jedyne miejsce skoncentrowane na książkach poruszających tematykę szeroko rozumianej duchowości działa pełną parą w internecie. Jest w czym wybierać!

De Revolutionibus Books & Café derevolutionibus.pl
W ostatnich dniach sprzedaż w sieci uruchomiła popularna księgarnia De Revolutionibus. Do wyboru najlepsze tytuły, jakie znacie z regałów na ul. Brackiej 14 z atrakcyjnymi rabatami!

Księgarnia Pod Globusem podglobusem.liberglob.pl
Nie każdy wie, że znana i lubiana przez krakowian księgarnia z rogu ul. Długiej i Basztowej od lat działa w internecie. Dostarczenie książki do paczkomatu to tylko jedna z możliwości bezpiecznego odbioru!

Główna Księgarnia Naukowa eksiegarnia.pl
Internetowy sklep największej niezależnej księgarni w Polsce z siedzibą na krakowskim Podwalu. Wbrew nazwie, nie tylko tytuły naukowe! Blisko 115 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin w zasięgu jednego kliknięcia myszy.

Księgarnia Karakter karakter.pl
Uznane krakowskie wydawnictwo i świetnie zaopatrzona księgarnia przy Tarłowskiej kontynuuje sprzedaż w sklepie internetowym wydawnictwa. Niebawem ruszy też sprzedaż przez profil księgarni na Allegro (użytkownik: Karakter).

Massolit Books & Café massolit.com
Morze starannie wybranych tytułów w języku angielskim jest od lat dostępne nie tylko na półkach unikatowej krakowskiej księgarni przy ul. Felicjanek 4, ale również w sieci!

Lokator Kawa & Książki tylkodobreksiazki.pl
Internetowa odsłona kultowej krakowskiej księgarni i wydawnictwa z siedzibą na Kazimierzu.

Cafe NOWA Księgarnia facebook.com/NOWAwHUCIE
Na facebookowym profilu księgarni, która od dwóch lat odmienia kulturalne oblicze Nowej Huty możecie znaleźć pełen katalog książek oferowanych przez miejsce. Tytuły zamawiać można telefonicznie lub mailowo.

Szafa Pełna Książek eszafapelnaksiazek.pl
Podgórski antykwariat i księgarnia wyspecjalizowana w tematyce historycznej sprawnie funkcjonuje w przestrzeni wirtualnej. Ponad 12 tys. książek w katalogu!

Sprzedaż w internecie oferuje również m.in. anglojęzyczna American Bookstore na ul. Sławkowskiej 24a (americanbookstore.pl) i księgarnie wydawnictwa Austeria (austeria.pl). Zamówienia internetowe po zakończeniu kwarantanny zrealizują księgarnie MOCAK Bookstore (mocak.pl/bookstore) i Art Bookstore (Księgarnia Młoda, Księgarnia Muzealna – artbookstore.pl/ksiazki).

Podaj ten komunikat dalej i udostępnij go znajomym – to od naszego wspólnego zaangażowania zależy najwięcej!

Zachęcamy również do dzielenia się w mediach społecznościowych książkami, jakie zdobyliście w sklepach internetowych krakowskich księgarni.

#książkikupujękameralnie
#kupujlokalnie
#krkcityoflit
#krakowskieksięgarnie

kf/materiały prasowe

0%
0%