|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Urszula Wolak poleca: „Parasite”

Mistrz współczesnego kina – Quentin Tarantino – powiedział o nim: „Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on”. I ma rację, czego potwierdzeniem stała się decyzja członków jury tegorocznego Festiwalu w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood” autorstwa Tarantino, oczarowując nie tylko znawców kina, ale także światową krytykę i publiczność. To trzymająca w napięciu opowieść, w której czwórka bohaterów „bez przyszłości”, połączonych, pozostawiającymi wiele do życzenia, więzami rodzinnymi wpada na pomysł przekrętu doskonałego.

fot: Materiały prasowe

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie tworzą perfekcyjny plan, jak odbić się od dna i w szybkim czasie wejść w buty bogaczy. Bong Joon-ho rysuje przed nami świat, w którym liczy się wyłącznie sukces. Czy bohaterom uda się przechytrzyć system i zawalczyć o siebie? Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia granicy prawa? 

W „Parasite” odnajdziemy wszystko, czego potrzebuje kino na najwyższym poziomie – rozrywkowe, ale jednocześnie zmuszające do refleksji – dobry humor, nieoczekiwane zwroty akcji i złożone portrety różnorodnych bohaterów. Bong Joon-ho rysuje świat pełen binarnych opozycji i pogłębionych różnic: biedy i bogactwa, uprzywilejowanych i straceńców. Świat tak bliski nam wszystkim, w którym, jak podpowiada reżyser: prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy są w stanie po to wszystko sięgnąć.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

Urszula Wolak

0%
0%