|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Urszula Wolak poleca: "Kłamstewko", czyli jedno wesele i (prawdopodobny) pogrzeb

Z pozoru trudno wyobrazić sobie, by przedstawiona w filmie historia mogła wydarzyć się w rzeczywistości, ale kto wie, do czego zdolni są Chińczycy. Może tak jak w filmie „Kłamstewko”, gotowi są do największych poświęceń, jeżeli w grę wchodzi dobro rodziny. Dzieło Lulu Wang podbija festiwale na całym świecie oraz święci triumfy podczas najważniejszych filmowych imprez, zgarniając m.in. Złote Globy dla aktorki odtwarzającej pierwszoplanową rolę (Awkwafina), a także przyciąga do kin tłumy. Jestem przekonana, że zabawna, ale też i wzruszająca opowieść, w której centrum znajduje się umierająca babcia, zjedna sobie sympatię polskiej publiczności.

Fot. Materiały prasowe

Mieszkająca w Nowym Jorku Billi dotkliwie przeżywa wieść o chorobie ukochanej babci Nai Nai. Rodzina bohaterki postanawia jednak zataić przed staruszką informację o stanie jej zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem organizowanego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni, skoro dzięki temu przyjazd wielopokoleniowej rodziny, rozsianej po całym świecie, jest możliwy i – co najważniejsze – nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Główną rolę w filmie Lulu Wang grają dobry humor i nastrój, który przywodzi na myśl kultowy obraz Sofii Coppoli „Między słowami”. Nostalgia przeplata się tu z wyrafinowanym komizmem, „pisząc” na ekranie opowieść o poszukiwaniu bliskości stroniącą od wzbudzania tanich emocji.

 

Urszula Wolak

 

Reżyseria: Lulu Wang  Produkcja: Chiny, Stany Zjednoczone

Zobacz też: W kadrze: Kłamstewko

0%
0%