|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

REVolutions Dance w Krakowie

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego USA, w dniach 25-29 listopada przebywa w Krakowie grupa niepełnosprawnych, profesjonalnych tancerzy amerykańskich z Florydy i Kalifornii. Artyści prowadzą warsztaty integracyjne oraz prezentacje tańca z udziałem osób z niepełnosprawnościami. Pokaz finałowy, który stanowi podsumowanie projektu, odbędzie się 29 listopada o godz. 12:00 w Centrum Sportu dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Focha.

Fot. materiały prasowe

W trakcie zajęć, które odbywać się będą w Hali Cracovia, Centrum Sportu Niepelnosprawnych, tancerze zaprezentują techniki integracji i współpracy, które mogą tworzyć nowe, kreatywne doświadczenia i w ten sposób prowadzić do wzajemnego zrozumienia i szacunku. Warsztaty będą prowadzone przy użyciu technik stosowanych na zajęciach tanecznych, z naciskiem na indywidualny sposób poruszania się każdego z uczniów oraz sposobu wyrażania siebie.

Partnerami konsulatu USA w tym programie są Hala Cracovii, Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd Miasta Krakowa. Tancerze amerykańscy odwiedzą również też kilka krakowskich szkół integracyjnych.


REVolutions Dance założona w 2005 roku przez Dwayna Scheunemanna i Amie West, REVolutions Dance inspiruje publiczność w niezwykły sposób. Oprócz tańca profesjonalnego, grupa REVolutions zajmuje się projektami społecznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają na celu integrację osób o różnych umiejętnościach. Poprzez kreatywną współpracę tancerzy z choreografami, studentami i publicznością, grupa REVolutions Dance wpiera rozwój programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce. Tancerze występowali w wielu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, również w Izraelu, Rosji i Chinach.
Grupa tancerzy amerykańskich REVolutions Dance angażuje się w programy edukacyjne, promujące różnorodność w sztuce i pomagające uczniom rozpoznać swoje wyjątkowe i indywidualne umiejętności. Równolegle prowadzi profesjonalne programy taneczne. W ramach wizyty w Polsce artyści odwiedzą Kraków i Warszwę, będą też gośćmi Teatru Tańca Rozbark w Bytomiu
 
Więcej informacji na temat REVolutions Dance: www.revdance.org

Fot. materiały prasowe

 

(mat. prasowe/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

67%
33%