|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radek Krzyżowski nagrodzony

Popularny aktor teatralny i filmowy doskonale znany jest słuchaczom Radia Kraków

Posłuchaj R. Krzyżowski, Juliusz Chrząstowski, Wesele w reż. Andrzeja Seweryna

R. Krzyżowski, Obcy, Teatr im. Słowackiego

Aktor Radosław Krzyżowski został laureatem pierwszej edycji Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. Wręczono ją podczas tegorocznej Nocy Teatrów w Krakowskim Teatrze Scena STU.

Aktor znany jest doskonale i krakowskim teatromanom i miłośnikom telewizyjnych seriali. Od lat współpracuje także z Radiem Kraków - do jego największych radiowych sukcesów należy rola Dziennikarza w "Weselu" w reż. Andrzeja Seweryna. Słuchacze doskonale pamiętają go z interpretacji ostatniej książki prof. Andrzej Szczeklika w cyklu "Z radiowej biblioteki". W magazynie CND przegląda dla Państwa poranną prasę!

Radosław Krzyżowski to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego Krakowie, aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego, aktor Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej (1998-2003), od lat współpracujący z Krakowskim Teatrem Scena Stu, laureat wielu nagród, m. in. Stypendium Twórczego Miasta Krakowa (2001), znany miłośnikom teatru z wielu znakomitych ról.

Kapituła Nagrody Teatralnej doceniła kreację aktorską Radosława Krzyżowskiego w roli Klaudiusza w spektaklu „Hamlet” według Williama Szekspira, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU, a także inne kreacje stworzone na scenach krakowskich w 2011 r. (rola Gunkela w „Udręce życia” według Hanocha Levina, w reżyserii Iwony Kempy na scenie Miniatura w Teatrze im. J. Słowackiego) oraz
całokształt dotychczasowego dorobku twórczego.

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego, ustanowiona przez Radę Miasta Krakowa, jest przyznawana przez Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w minionym roku kalendarzowym, których miejscem powstania i zasadniczej prezentacji było miasto Kraków. Nagroda (w wysokości 30 tys. zł) jest przyznawana indywidualnym artystom teatru (m.in. aktorom, reżyserom, scenografom, muzykom). Wyróżnienie będzie przyznawane corocznie.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!
 

0%
0%