|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przedsięwzięcie „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie” - po raz drugi

36 wydarzeń związanych z projektowaniem: wykładów, warsztatów, wystaw, debat, prezentacji i targów znalazło się w programie drugiego już przedsięwzięcia „Sztuka do rzeczy – design w Krakowie”, które potrwa od 12 listopada do 15 grudnia.

Jak podkreśliła w czwartek Katarzyna Olesiak, dyrektor wydziału kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Miasta Krakowa, wydarzenie poświęcone szeroko rozumianemu designowi doskonale wpisuje się w strategię rozwoju miasta na najbliższe lata, której jednym z kluczowych zadań jest zwiększenie wpływu kultury na gospodarkę, poprzez rozwój przemysłów kreatywnych, takich jak projektowanie, sztuka użytkowa, architektura, przemysł filmowy, przemysł wydawniczy i nowe media.

„Chcemy współpracować, integrować krakowskich twórców przemysłu kreatywnego, ale również edukować” - zaznaczyła Olesiak.

Przedsięwzięcie pod jednym szyldem grupuje wydarzenia związane ze sztuką projektowania organizowane w Krakowie przez kilkudziesięciu partnerów: instytucje, uczelnie, muzea, centra kultury, fundacje i prywatne galerie. W wydarzeniu bierze udział ok. 30 partnerów zewnętrznych, w tym uczelnie wyższe m.in. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Krakowskie Szkoły Artystyczne i Uniwersytet Pedagogiczny.

W programie znalazły się m.in. wystawa prac młodych projektantów z Krakowskich Szkół Artystycznych „Fotoprzestrzenie”, wykład prof. Władysława Pluty z Akademii Sztuk Pięknych na temat logotypu czy warsztaty, podczas których uczestnicy będą szyli ekologiczne torby i worki z materiałów z drugiego obieg.

Odbędą się także targi artystów i designerów „Nówka sztuka”, połączone ze „Strefą debiutów”, adresowaną do młodych twórców i studentów szkół artystycznych.

Z myślą o dzieciach w Muzeum Nowej Huty odbędą się warsztaty „Oko na detal” poświęcone detalom architektonicznym tej krakowskiej dzielnicy: bramom, balustradom, rzeźbom, neonom czy mozaikom.

 

 

PAP/bp

100%
0%