|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Pępek Świata" w Zakopanem

Spektakle, koncerty, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe. Po raz pierwszy w Zakopanem kultowa grupa NEEDCOMPANY z Brukseli, spektakl żywiołowego Teatro Tatro z Nitry i kameralnego Divadlo Kontra , spotkanie z himalaistą Wojtkiem Kurtyką czy światowej sławy psychologiem i socjologiem Francoise Davoine - to tylko niektóre atrakcje Zakopiańskich Prezentacji Artystycznych"Pępek Świata", przygotowanych przez Teatr im. S.I.Witkiewicza ( Zakopane 20 - 26 IX)

Mówi Andrzej S. Dziuk - dyrektor Teatru Witkacego

IX ZAKOPIAŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE „PĘPEK ŚWIATA”
Melancholia (Depresja)?   (20-26 IX 2019)

 
Tematem wiodącym tegorocznej edycji będą rozważania nad istotą melancholii i depresji.
Program prezentacji to różnorodne formy i gatunki  artystyczne. Pojawią się teatry polskie i zagraniczne. Na deskach Teatru Witkacego zobaczymy spektakl legendarnego  NEEDCOMPANY ( międzynarodowego, wielojęzycznego i interdyscyplinarnego teatralnego kolektywu artystycznego założonego  w  1986 roku w Brukseli przez Jana Lauwersa  flamandzkiego, reżysera i artystę wizualnego), dwa spektakle ze Słowacji – wizyjny „Stalker” Teatro Tatro i kameralny „Chiński maharadża” Divadlo Kontra, plastyczną „Gerdę” Teatru Osobniak z Sankt Petersburga, krakowski Teatr KTO czy plastyczny Teatr Animacji z Poznania. 

Prezentacjom towarzyszy unikatowa WYSTAWA rysunków Salvadora Dali do „Boskiej komedii” Dante Alighieri`ego .
Pojawią się koncerty - m.in. zespołu Księżyc, multiinstrumentalisty Mirosława Muzykanta, warsztaty, pokazy filmów w przytulnym Kinie Miejsce. Nie zabraknie również występu gospodarzy Prezentacji, którzy zaprezentują swój spektakl w reżyserii Andrzeja St. Dziuka, ani też niewątpliwej atrakcji - takiej jak wspólna – artystów, gości i widzów – wyprawa tatrzańska.
                       Jak co roku odbędą się spotkania z wybitnymi przedstawicielami kultury, filozofii, nauki – znakomita okazja do rozmowy o psychologii, walce z melancholią, sposobach pokonania depresji.  


Prezentacje przygotowano dzięki współpracy z Urzędem Miasta Zakopane, Województwem Małopolskim oraz Zakopiańskim Centrum Kultury.

 
Koncepcja artystyczna ZPA „Pępek Świata” – Andrzej St. Dziuk
Koordynator artystyczny – Marzena Wnuk
Plakat: Jacek Staniszewski

szczegółowy program na http://www.witkacy.pl

 

 

J.Drużyńska/mat. pras. Teatru Witkacego

0%
0%