|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marka Radia Kraków dla Bunkra Sztuki

Marka dla "Drobnych nieobecności" Tomasza Dobiszewskiego. Jurorzy wybrali najciekawsze wydarzenie kulturalne stycznia w Małopolsce.

Posłuchaj Krzysztofa Glondysa z Telewizji Kraków


Marka Radia Kraków dla Bunkra Sztuki i wystawy Tomasza Dobiszewskiego "Drobne nieobecności". Jury złożone z dziennikarzy krakowskich mediów wybrało najciekawsze wydarzenie kulturalne stycznia.

Jurorzy byli jednomyślni:
Drobne nieobecności skłaniają nas do patrzenia uważnie pod nogi, na ścianę i w głąb własnego umysłu. Wystawa zaskakująca, ciekawa skłaniająca do rozmów, dyskusji, refleksji. Wystawa stopniowo wciąga, nie pozostawia widza obojętnym, prowokuje do ekscentrycznej zabawy i udziału w eksperymencie prowadzącym do ciekawych przemyśleń.
Wystawie towarzyszą pokazy filmowe, wykłady i dwie Strefy Doświadczeń dedykowane szczególnie najmłodszym widzom.


Pozostali nominowani :
Wydawnictwo ha!art i audiobook z opowiadaniam Mariana Pankowsiego "Nastka śmiej się" w interpretacji Jerzego Treli. Zebrane w książkę rozproszone opowiadania mistrza Panko tym razem w wersji do słuchania w mistrzowskim wykonaniu. Dzięki charyzmatycznemu głosowi Jerzego Treli teksty nabierają nowej mocy.

Pauza. Wystawa Eli Eli . Fotografie Grzegorza Wełnickiego. Najpierw poznali je czytelnicy książki Wojciecha Tochmana, teraz uderzają całą mocą na wystawie prezentowanej w krakowskim klubie. Fotografie Wełmińskiego są jak stare portrety, operujące półcieniami, zgaszonymi kolorami, pokazujące świat najczęściej niedostępny. Filipiny, jakich nigdy nie poznamy.

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Kolaże Wisławy Szymborskiej. Na wystawie zebrano słynne wyklejanki i pocztówki wysyłane przez noblistkę do przyjaciół. Są kartki najdawniejsze, bardzo oszczędne w formie, i takie, którym towarzyszą anegdoty i historie opowiadane przez adresatów. Wyklejanki zostały zebrane w dwóch salach, w jednej są wyeksponowane na ścianach, w drugiej wystawione w specjalnie na tę wystawę zaprojektowanych gablotach. Trzeci sposób ich prezentacji, to projekcja, dzięki której możemy obserwować drobiazgi i szczegóły prac Szymborskiej.

Minimalistyczne w formie, zabawne, wykorzystujące grę słów i obrazów.

Zderzak "Powrót" . Mirosław Filonik. Remake (w skali 1:20) prac z lat 80-tych, z czasów grupy Neue Bieremiennost , m. in. "Morderstwo w czerwonym pokoju", "Honoloulou Baboon" czy "Ich bin Wolf". Większość oryginałów zaginęła lub została zniszczona. "Powrót" jest nie tylko powrotem do konkretnych prac sprzed lat; przede wszystkim jest refleksją nad naturą czasu – i opowieścią o tym, jak sztuka potrafi go unieważnić.

Wyboru dokonało jury: Joanna Targoń z Didaskaliów, Magdalena Huzarska - Szumiec z Gazety Krakowskiej. Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków i Barbara Gawryluk z Radia Kraków.
Przypomnijmy że Marka Radia Kraków przyznawana jest raz w miesiącu najciekawszym inicjatywom kulturalnym w Małopolsce.

Więcej informacji i archiwum nagrody: Marka Radia Kraków

0%
0%