|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Dług" w reż. Jana Klaty na scenie Teatru Nowego Proxima - premiera 14 września

Jan Klata wraca do Krakowa i reżyseruje spektakl na scenie Teatru Nowego Proxima. Były dyrektor Narodowego Starego Teatru sięga po książkę amerykańskiego antropologa i aktywisty Davida Graebera pt."Dług". Premiera odbędzie się w połowie września, a na scenie zobaczymy artystów z dawnego zespołu narodowej sceny: Marcina Czarnika, Małgorzatę Gorol, Monikę Frajczyk i Bartosza Bielenię.

Posłuchaj materiału Justyny Nowickiej

Jan Klata, fot. Marek Lasyk

Premiera odbędzie się w połowie września, a na scenie zobaczymy artystów z dawnego zespołu Narodowego Starego Teatru, prawdziwe gwiazdy polskiego teatru i filmu: Marcina Czarnika, Małgorzatę Gorol, Monikę Frajczyk i Bartosza Bielenię. Były dyrektor Narodowego Starego Teatru sięga po książkę amerykańskiego antropologa i aktywisty Davida Graebera pt."Dług".

To nie jest pierwsze spotkanie Jana Klaty z tematem "Długu". Ten sam tekst, z dokładnie z tą samą ekipą planował zrealizować na scenie Narodowego Starego Teatru, już ponad dwa lata temu. Klata przestał być dyrektorem Starego Teatru, jego aktorzy rozjechali się po różnych teatrach. Dziś wracają, bo jak mówią, lubią płacić swoje długi.

Książka Davida Graebera ukazała się nakładem Krytyki Politycznej. Antropolog pokazuje, że pięć tysięcy lat temu, w okresie narodzin rolniczych imperiów, ludzie korzystali z rozbudowanych systemów kredytowych. Wtedy po raz pierwszy pojawiły też się społeczeństwa podzielone na dłużników i wierzycieli. "Dług: pierwsze pięć tysięcy" lat jest fascynującą kroniką tej słabo znanej części historii. Pokazuje wpływ historii długu na przebieg ludzkich dziejów, a także jej związek z aktualnymi kryzysami finansowymi i przyszłością naszej gospodarki.

Premiera w Teatrze Nowym Proxima  14 września.

Spektakl produkują wspólnie Teatr Nowy Proxima w Krakowie i Fundacja Kultury "CRACOVIA GENIUS LOCI".

Justyna Nowicka/sp

86%
14%