|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Capella Cracoviensis w cyklu Opera Rara

Zespoł wykona najsłynniejszą operę George’a Friderica Handla - "Giulio Cesare in Egitto".

Posłuchaj Filip Berkowicz

Opera Rara


Capella Cracoviensis dołącza do europejskiej czołówki. Krakowski zespół muzyki dawnej debiutuje dziś w głośnym cyklu Opera Rara, zapraszając do współpracy światowej sławy solistów. Zespoł kierowany przez Jana Tomasza Adamusa wykona dziś najsłynniejszą operę George’a Friderica Handla - "Giulio Cesare in Egitto". Na scenie Teatr im. Słowackiego, obok krakowskich muzyków pojawią się gwiazdy światowego formatu m.in Sonia Prina, Maria Grazia Schiavo, David Hansen, Marina de Liso.

Spotkanie Kleopatry i Juliusza Cezara w cieniu piramid to jeden z najbarwniejszych romansów w historii, w którym łączą się erotyczna fascynacja, żądza władzy, skomplikowane intrygi i egzotyczny koloryt. Handel zaprezentował tę wybuchową mieszankę w operze Giulio Cesare in Egitto, napisanej dla Royal Academy of Music, a wystawionej po raz pierwszy w 1724 roku w londyńskim King’s Theatre. Dzieło odniosło wyjątkowy sukces i do dziś uchodzi za najlepszą operę kompozytora. Od kilku lat zespół konsekwentnie doskonali swe umiejętności i bez kompleksów wchodzi w dialog z barokową ekstraklasą, m.in. w pełnym rozmachu cyklu oratoriów Handla czy w występach pod batutą Paula McCreesha i Konrada Junghänela.

- Opera Rara to początek - przekonuje dyrektor artystyczny cyklu Filip Berkowicz. - Następny etap to występy zespołu na festiwalach rangi Misteria Paschalia.

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0