Program skierowany jest do określonej grupy osób, do tzw. neetsów. To ludzie, którzy nie pracują, nie kształcą się w systemie dziennym,  nie są zarejestrowani w urzędzie pracy i nawet tej pracy nie poszukują.  Głównym założeniem projektu jest, żeby osoby, które nic w życiu nie robią  i są na utrzymaniu rodziców,  zaistniały na rynku pracy i zaczęły zarabiać pieniądze - wyjaśnia Józef Sikorski odpowiedzialny za wdrożenie i przeprowadzenie programu.

Rekrutacje prowadzone są w centrach Dzieła Kolpinga Wadowicadch, Oświęcimiu, Brzesku i Krakowie przy ul. Żułowskiej 51. Nabór do kolejnej grupy trwa do końca grudnia.  Szkolenia w ramach programu "Tak potrafię" będą prowadzone do końca marca 2018 roku.

Program jest przeznaczony przede wszystkim dla osób  niepracujących i nieposzukujących pracy, niezarejestrowanych i takich, które nie uczą się w trybie dziennym. Trzeba też zaświadczyć, że w ciągu  ostatniego miesiąca  nie uczestniczyło się w szkoleniach czy kursach zawodowych. Nie można też mieć więcej niż 29 lat i mniej niż 15.    

Projekt "Tak potrafię"  w całości finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, stąd gwarancja bezpłatnego udziału i zwrotu kosztów dla uczestników programu.

 

Joanna Gąska, jgk