- A
- A
- A
Szlaki w Beskidzie Wyspowym w fatalnym stanie
W trakcie pobytu w okolicach Limanowej w dniach 30 marca – 3 kwietnia br. zaobserwowałem następujące sytuacje utrudniające normalną turystykę pieszą na obszarze Beskidu Wyspowego i ograniczające komfort pobytu w tej części Beskidów.
1. Szlaki turystyczne w okolicach miasta Limanowa są w fatalnym stanie po okresie zimowym. Szlak niebieski pomiędzy Przełęczą pod Sałaszem a Sałaszem Zachodnim w paśmie Sałasz – Jaworz jest zawalony drzewami z wiatrołomów. Jeszcze gorsza sytuacja jest na szlaku zielonym przy zejściu z Sałasza na Pisarzową, gdzie stroma trasa w dół jest wręcz niebezpieczna, a szlak turystyczny jest zawalony drzewami i miejscami jest w ogóle nie do przejścia. Taka sama sytuacja (zwalone drzewa po wiatrołomach) jest na szlaku zielonym między Jeżową Wodą a Ostrą. Mogę przekazać fotografie stanu trasy zawalonej drzewami na niebieskim i zielonym szlaku turystycznym w okolicach Limanowej.
2. W okolicach Limanowej szlak turystyczny zielony między Sarczynem a Sałaszem Zachodnim jest źle oznaczony, a niebieski szlak przy wejściu na Sałasz Zachodni, przy Przełęczy pod Sałaszem, w miejscowości Pod Kopciówka oznaczony jako zielony, zamiast - jak jest to oznaczone na mapach -
jako niebieski.
3. Trasa szlaków turystycznych – w szczególności zielonego w miejscowościach Wielkie Pole i Groń oraz niebieskiego w miejscowościach Pod Dział, Zarębki, Majerz, Na Brzegu i Brzeg są bardzo zaśmiecone. Mogę przekazać fotografie stanu zaśmiecenia szlaków.
4. Na trasie szlaków turystycznych niebieskiego w miejscowości Na Brzegu oraz Brzeg, Wiśnicz i Morgi wałęsają się puszczone luzem gospodarskie psy. W miejscowości Morgi niebieski szlak turystyczny jest praktycznie w ogóle nie do przejścia z uwagi na wałęsająca się watahę psów bezpańskich lub gospodarskich puszczonych luzem.
5. Bardzo słabo oznaczona jest trasa niebieskiego szlaku turystycznego w miejscowości na Brzegu i Brzeg oraz bardzo zły jest stan graficzny znaków niebieskiego szlaku turystycznego w miejscowości Wiśnicz i Morgi na trasie wejścia na Ostrą.
Ponadto zwracam uwagę na problemy w zakresie korzystania ze szlaków turystycznych na obszarze – długość szlaków jest niedostosowana do
możliwości mniej sprawnych turystów pieszych. Brak jest w szczególności szlaku turystycznego umożliwiającego zejście z niebieskiego szlaku ze szczytu Jaworza przez miejscowości Widanki i Liptakówka do wsi Pisarzowa oraz braku szlaku turystycznego umożliwiającego bezpieczne zejście piesze z Przełęczy pod Ostrą w kierunku Starej Wsi i Limanowej (przejście piesze wzdłuż serpentyn jest bardzo niebezpieczne z uwagi na intensywny ruch samochodowy).
Ostatnio podejmuje się akcje promocji Beskidu Wyspowego m.in. przez stronę internetową odkryjbeskidwyspowy.pl. Jak te akcje mają się do rzeczywistego stanu infrastruktury turystycznej na tym terenie województwa małopolskiego?
Pozdrawiam,
Marek
Chcesz się podzielić jakąś informacją? Zobaczyłeś coś ciekawego dotyczącego Krakowa, Małopolski i mieszkańców naszego regionu? Tu możesz skorzystać z naszego formularza
Czekamy też na wiadomości na nr 500 202 323 i 4080
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:46
W czasie upałów policja przypomina: nie zostawiać dzieci i zwierząt w autach
-
07:28
Jak ocenić stan poszkodowanych z pokładu śmigłowca lub z drona? Nad tym pracuje TOPR
-
07:04
Szósty dzień Sławosza Uznańskiego na ISS: Połączenie z premierem i dalsze eksperymenty
-
06:47
Przyszkolne boiska będą otwarte dla krakowian. Projekt przyjęty
-
06:38
Życiowy sukces Majchrzaka na wimbledońskiej trawie
-
06:25
W czwartek na Wimbledonie mecze Igi Świątek i trojga polskich deblistów
-
06:05
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 03.07
-
06:02
Wczoraj to było preludium. Prawdziwy upał nadejdzie w czwartek
-
21:51
Radni zdecydowali: od 1 września krakowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci
-
21:09
Kolejka gondolowa na Malnik? Muszyna znów szuka inwestora
-
19:37
Reprezentacja Polski w blind-footballu przegrywa z Hiszpanią
-
10:40
Kraków Grzegorza Bednarczyka - odc. 8. cmentarz dla skazańców w samym centrum miasta
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze