|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy

Każdemu kto teraz mówi, że świat się kończy i nic już nigdy nie będzie takie samo, powtarzam - nic nigdy nie jest takie samo jak było, a świat się nie kończy.

fot: Pixabay

Ludzie chorują, umierają, tracą pracę, z ulic znikają sklepy, niektórzy zamknięci w ciasnych mieszkaniach zastanawiają się, czy za chwilę nie oszaleją. Jest ostatnia okazja, by zapytać ostatnich pamiętających czym jest koniec świata i piekło. Zapytać tych, którzy przeżyli obozy zagłady, sowieckie łagry, masakrę na Wołyniu - tych, którzy wydostali się z powstańczych kanałów, wrócili z wywózki do Kazachstanu. I nie mówicie, że to, co nas teraz spotyka jest końcem świata, bo nie jest.

Potraktujmy to jako nadzieję i czas nad zastanowieniem się nad sensem tego co i dla kogo robimy. Wszystko wokół straciło swój szalony pęd. Mamy czas, by posłuchać śpiewu ptaków w opustoszałym mieście, by przyjrzeć się fiołkowi, schowanemu w żywopłocie, odprowadzić palcem biedronkę, wędrującą po drugiej stronie szyby, zobaczyć wreszcie rozgwieżdżone niebo nad ulicami, na których zgasły latarnie.

Z zachwytem oglądamy zwierzęta, którym przestał przeszkadzać człowiek - leżące na pustej drodze stado lwów, sarny wchodzące do miast, żubry wędrujące w miejsca, których bały się wcześniej odwiedzić. Na zdjęciach satelitarnych widzimy niebo bez latających we wszystkie strony samolotów i słoneczne światło nieprzesłonięte dymami z fabrycznych kominów. Nie zapomnijmy tego widoku, kiedy świat znowu ruszy w szalonym pędzie.

Mamy czas, żeby posłuchać drugiego człowieka, żeby pochylić się nad jego cierpieniem, samotnością i nie zapominajmy o tym, kiedy wszystko wróci do normy, choć wypada zapytać - co tak naprawdę jest normą? Spróbujmy znaleźć w sobie to dziecko sprzed lat, z jego wiarą, nadzieją i miłością. Jeszcze nie jest za późno.

 

"Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro" - powiedział Mały Książę.

"– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika."

"Mój Boże, jakie wszystko jest dzisiaj dziwne. A wczoraj jeszcze żyło się zupełnie normalnie. Czy aby nocą nie zmieniono mnie w kogoś innego? Bo, prawdę mówiąc, czuję się jakoś inaczej. Ale jeśli nie jestem sobą, to w takim razie kim jestem?" - dodała Alicja.

 

91%
9%