|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Życie po ZIKicie

W tym szczególnym tygodniu, w którym wspomnienia pełnią w naszym życiu specjalną rolę, nie jestem pewien czy zauważyli Państwo, że 31 października, o godz. 15, razem z zakończeniem godzin urzędowania, na pólkę ze wspomnieniami odszedł też krakowski ZIKiT, jako że formalnie urząd ten zakończył swoją działalność. Od 1 listopada, do końca roku jego obowiązki będzie wykonywał Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Od stycznia zadania będą podzielone między trzy jeszcze inne jednostki.

Czy ta zmiana spowoduje, że będzie cztery razy lepiej, czy tylko cztery razy śmieszniej - to się jeszcze okaże. Ja mam tylko nadzieję, że nowe urzędy będą chociaż znały nawzajem swoje numery telefonów. No i że szynom trawajowym ktoś o tym powie, to może przestaną się wreszcie wybrzuszać.

Premier Mateusz Morawiecki sprostował w środę w krakowskiej prasie swoją wypowiedź z 14 października, na temat działań władz miasta w sprawie smogu. Sprostowania domagał się ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Szczerze mówiąc nie pamiętam żeby kiedykolwiek premier coś w gazecie prostował, ale to Państwo sobie sami wybiorą co jest większym wydarzeniem - to że sprostował, czy to, że miał co prostować. Niezależnie jednak od tego czy to: "ksiądz wini pana", czy: "pan księdza" - nam biednym zewsząd śmierdzi. Gdybyż to tak dało się jeszcze nakazać, przez gazetę, smogowi się wynieść.

Na koniec pozwolą Państwo - taka refleksja natury ogólnej: rokrocznie oberwuję rosnącą z końcem października liczbę wypadków na drogach, korków przy cmentarzach, rewię mody i góry śmieci obrastające groby naszych bliskich - i rokrocznie zastanawiam się, kiedy dojdziemy do wniosku, że na cmentarz można pojechać tramwajem, zabierając ze sobą tylko pamięć, dobre słowa o zmarłych i jedną może dwie - świeczki? Jak Państwo myślą, za rok też będę się zastanawiał?


 


 

75%
25%