|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dzień żywych ZIKiT-ów

Jadąc w tym tygodniu tramwajem, zauważyłem, że w tramwajowej telewizji pojawiła się nagle laurka na cześć krakowskiej komunikacji i jej wybitnych osiągnięć...

Nie byłoby w tym nic dziwnego - wszak każdy się lubi chwalić, a niektórzy nazywają to promocją, gdyby nie fakt, że wspomniana laurka podpisana była skrótem ZIKiT, oznaczającym instytucję, która od początku miesiąca już nie istnieje. O ile znane mi są pośmiertne odznaczenia przyznawane zasłużonym osobom, o tyle pierwszy raz widzę pośmiertną laurkę dla zlikwidowanej instytucji. Tym bardziej że skoro ją zlikwidowano, to raczej nie była aż tak świetna - prawda?No, chyba że oni tak sami - zza grobu...  Zawsze podejrzewałem, że ZIKiT to był jednak twór nie z tego świata. Gdyby teraz powyższe okazało się to prawdą - przynajmniej miałbym dowód. 

Skoro przy zjawiskach nadprzyrodzonych jesteśmy, to warto zaobserwować także bardzo interesujący fenomen z pogranicza UFO - komunikacyjną teleportację obiektów miejskich, co najlepiej pokazują zmiany nazw...przystanków. Był Dworzec Główny - jest Teatr Słowackiego - choć ani Dworzec ani Teatr miejsca nie zmieniły. Było Rondo Grunwaldzkie, potem Centrum ICE - teraz znów będzie Rondo Grunwaldzkie. Żeby nie było wątpliwości - kreatywność i innowacja dotarły także do magistratu. Oczywiście teraz trzeba tylko wydrukować nowe rozkłady, zmienić tabliczki i oznaczenia - a to wszystko kosztuje. Ale to - jak, to mówią - "pikuś", podniesie się ceny biletów - i po sprawie. 

Do tarnowskiej Rady Miasta zawitała nowoczesność. Od nowej kadencji, głosowania mają być przeprowadzane elektronicznie. Tarnowscy radni dostali do tego celu tablety, których nie będą jednak mogli zabrać do domów, a jedynie używać podczas obrad sesji czy komisji. Nie wiem dlaczego, ale przed oczami stanął mi filmowy obraz pewnego baru z łyżkami na łańcuchu - pamiętają Państwo może? Podobno to było w innych czasach, podobno...

 

 

Andrzej Kukuczka

 

94%
6%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

kkj

Wtorek, 11 grudnia 2018, 08:15

@kuba

W podziemia. Tak mu wstyd było, że się zapadł, ale szyny zostały na wierzchu. Na szczęście.

Odpowiedz

Terefere

Piątek, 30 listopada 2018, 10:41

@kuba

I co ten turysta zrobi, jak podejdzie pod 'budynek z napisem Dworzec Główny'? Pobawi się klockami? :)

Odpowiedz

kuba

Czwartek, 29 listopada 2018, 12:21

Przeniesiono kasy,budynek z napisem Dworzec Główny i perony są tam,gdzie zawsze były od kiedy pamiętam,czyli od urodzenia.

Odpowiedz

Terefere

Czwartek, 29 listopada 2018, 09:12

@kuba

Z miejsca pierwotnego (tego żółtego, zabytkowego budynku koło Galerii Kakowskiej, w którym teraz jest Historyland) pod perony stacji Kraków Główny. Został przeniesiony na początku 2014 roku, ale rozumiem, że Pan dopiero co się sprowadził, więc nie pamięta tak odległej historii Miasta :)

Odpowiedz

kuba

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:08

@Terefere

A dokąd to ten dworzec się przeniósł?

Odpowiedz

Terefere

Piątek, 23 listopada 2018, 09:51

@antyzikit

I czego nie rozumiesz? Jeden jest na wschód od dworca, drugi na zachód od niego, a trzeci w tunelu pod dworcem. Prosto i logicznie. Zdezorientowani to byli turyści, którzy wysiadali na przystanku "Dworzec Główny" i żadnego dworca tam nie było. Zmiana jak najbardziej słuszna, bo wbrew felietonowi dworzec miejsce akurat zmienił.

Odpowiedz

antyzikit

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 15:46

Zmiana przystanku na Teatr im. Słowackiego to skandal. Teraz w Krakowie nie ma takiego przystanku jak Dworzec Główny. Jest za to Dworzec Główny Wschód i Zachód...

Odpowiedz

kuba

Sobota, 17 listopada 2018, 10:23

Codziennie w tramwaju widzę zdezorientowanych turystów,którzy chcieli dojechać do dworca a okazało się,że ich przywieziono do teatru:)

Odpowiedz