|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny z jajkiem w roli głównej

Wielu artystów uważało je za wzór kształtu idealnego. Nie tylko za piękne, ale również praktyczne. Białe było symbolem doskonałości, złote zawędrowało do bajek, gdzie wystawiało na próbę przyzwoitość bohaterów dając im nierzadko bolesną lekcję na temat chciwości. Bohaterem i gościem honorowym sobotniego Przystanka Kulinarnego było JAJKO. Obok mleka i mąki jeden z tych produktów spożywczych, które zawsze są w domu. Ale czy wykorzystujemy w pełni jego potencjał - czy wiemy na ile sposobów można zjeść jajko.

Posłuchaj sondy o jajku

Goścmi programu były Kasia i Zosia Pilitowskie, matka i córka, autorki właśnie wydanej książki "Jajko" - zbioru znakomitych i nieskomplikowanych przepisów z jajkiem w roli głównej. Opowiadały między innymi o swych wspomnieniach związanych z jajkiem i śniadaniowym pojednynku na jajka

Posłuchaj rozmowy z Kasią i Zosią Pilitowskimi

Oczywiście była też mowa o jajkach w różnej postaci, inspiracjach z podróży i tym dlaczego jajko to nie tylko "śniadaniowa" rzecz.

Posłuchaj rozmowy z Kasią i Zosią Pilitowskimi

W programie mówiliśmy też o tym jakie metamorfozy przeżywa nie tylko samo jajko, ale w ogóle śniadanie jako takie. Jak się zmieniło to co jemy o poranku i jakie teraz trendy rządzą śniadaniami opowiadała Karolina Milczanowska, redaktor naczelna portalu Have a Bite.

Posłuchaj rozmowy z Karoliną Milczanowską

Z Karoliną Milczanowską rozmawialiśmy także o jesiennej edycji kulinarnego wydarzenia jakim jest Restaurant Week - czego można skosztować i czym się zainspirować.

Posłuchaj rozmowy z Karoliną Milczanowską

Jak zwykle była też Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem z książkową propozycją

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

100%
0%