|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny i smaki Azji

Tajlandia, Chiny, Laos, Wietnam, Korea i oczywiście Japonia. To różne, a jednak czerpiące z siebie wzajemnie kultury i kuchnie. Od dawna kuszą nas swoim pięknem i zjawiskowością. Tajska przyjemność i harmonia, japoński perfekcjonizm, chińska różnorodność. Azja nas pasjonuje. W sobotnim Przystanku Kulinarnym podaliśmy Państwu tę Azję na talerzu.

O tym dlaczego to, co mamy na myśli mówiąc kuchnia ajzatycka to zaledwie jej niewielki wycinek, o różnorodności smaków, zapachów i tekstury jedzenia, o tym jak smakować by zachować jing i jang opowiadała Bożena Stawicka – ekspertka kuchni azjatyckiej.

Posłuchaj rozmowy z Bożeną Stawicką

Odwiedziliśmy też Wietnam. Ale ten w Podgórzu, w Krakowie.  To jedna z azjatyckich nowości - zamknięta w przytulnej przestrzeni kwintesencja Wietnamu – wizualna i ..smakowa. Serwowane tam posiłki to kuchnia domowa…prosto z okolic Hanoi. W kuchni rządzi Mama Hong, a my rozmawialiśmy z jej synem, Alexem.

Posłuchaj rozmowy z Alexem, właścicielem restauracji Wietnam

Nasze stałe komentatorki, dziennikarki portalu Have a Bite – Karolina Milczanowska i Kati Płachecka opowiadały jak kuchnia azjatycka przebojem trafiła w kulinarne gusta Polaków i zdradziły gdzie zjeść najlepszy udon.

Posłuchaj rozmowy z Karoliną Milczanowską i Kati Płachecką

Na specjalne wydanie znanego i lubianego festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest, poświęcone właśnie smakom Azji zapraszała organizatorka Katarzyna Pilitowska

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Pilitowską

Jak zwykle w Przystanku Kulinarnym była też Paulina Bandura z krakowskiej Księgarni pod Globusem, oczywiście z iście azjatycką propozycją.

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

100%
0%