|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przystanek Kulinarny i pierwszy w Polsce Targ Ziemi

Na całym świecie takich miejsc jest zaledwie sześćdziesiąt dziewięć. Do tego elitarnego grona dołączyło właśnie jedno jedyne miejsce w Polsce. W Krakowie. Mowa o Targach Ziemi. To prestiżowe wyróżnienie zostało właśnie przyznane przez światową organizację Slow Food krakowskiemu Targowi Pietruszkowemu. Co to znaczy być Targiem Ziemi, jakie kryteria trzeba spełnić i jakie to wyzwanie dla producentów żywności rozmawialiśmy z Arturem Kinaszem prezesem fundacji Targ Pietruszkowy oraz Lucyną Gaweł z gospodarstwa ekologicznego Słoneczna Zagroda i Maciejem Dybowskim z Kozich Frykasów – producentami żywności, którą przywożą na Targ Pietruszkowy.

Posłuchaj rozmowy z Arturem Kinaszem, Lucyną Gaweł i Maciejem Dybowskim

Co  zauroczyło organizację Slow Food w Targu Pietruszkowym, za co został doceniony i jakie są plany współpracy na przyszłość - o tym rozmawialiśmy z Mikelą Lentą reprezentującą Slow Food Europe. A więcej o uroczystym podpisaniu umowy między Slow Food a krakowskim Targiem Pietruszkowym można przeczytać tutaj.

Połuchaj rozmowy z Mikelą Lentą ze Slow Food

 Z Lucyną Gaweł ze Słonecznej Zagrody oraz Maciejem Dybowskim prowadzącym Kozie Frykasy rozmawialiśmy o blaskach i cieniach bycia ekologicznym producentem. Zdradzili nam międy innymi, że hodowane przez nich zwierzęta słuchają muzyki i....radia. A Artur Kinasz prezes fundacji Targ Pietruszkowy mówił o tym jak ważnym dopełnieniem Targu, zarówno dla rolników, jak i tych, którzy przychodzą by kupować ich produkty są dwie kolejne inicjatywy: Bistro Gotujemy i paczka pietruszkowa.

Posłuchaj rozmowy z Lucyną Gaweł, Maciejem Dybowskim i Arturem Kinaszem

Jak zwykle w programie Przystanek Kulinarny nie zabrakło Pauliny Bandury z krakowskiej Księgarni pod Globusem, która przyniosła książkę o nieco zapomnianych na naszych stołach korzeniach....

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Bandurą

100%
0%