|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Senior w podróży

Pociągami podróżują studenci, pasażerowie dojeżdżający do pracy, rodziny z dziećmi ale i seniorzy. Dla tych ostatnich PKP Intercity przygotowało specjalną propozycję związaną z biletami na przejazd pociągami dalekobieżnymi.

Posłuchaj materiału Joanny Orszulak

Fot. M. Lasyk

Seniorzy mogą liczyć przede wszystkim na zdecydowanie tańsze przejazdy koleją niż inni pasażerowie. PKP Intercity przygotowało dla tych podróżnych dwie możliwości. Pierwsza z nich to przejazd w ramach tak zwanego biletu seniora.

"Jest to oferta dla każdej osoby, która ukończyła 60 lat. Pasażer może skorzystać z 30% zniżki na przejazdy naszymi pociągami w komunikacji krajowej, zarówno w pierwszej, jak i drugiej klasie" - mówi Anna Zakrzewska z biura przewoźnika.

Pasażer w czasie kontroli biletu, musi okazać dokument z ze zdjęciem, na przykład dowód osobisty. Dokument musi potwierdzać imię i nazwisko podróżnego oraz jego wiek. Warto pamiętać, że seniorom przysługuje również inna, nieco większa zniżka. Tyle tylko, że rocznie można skorzystać z niej dwa razy. "Emeryci i renciści mają do dwóch przejazdów w roku z ulgą 37%. Obowiązuje ona w drugiej klasie wszystkich kategorii pociągów PKP Intercity w komunikacji krajowej. Pamiętajmy jednak, że przejazd tam i z powrotem traktowany jest jako dwie osobne podróże" - przypomina Anna Zakrzewska.

Aby skorzystać z takiego przejazdu trzeba posiadać odpowiednie zaświadczenie ze związku emerytów i rencistów. Z tej ulgi mogą również skorzystać współmałżonkowie. Sami zainteresowani zgodnie chwalą takie rozwiązanie. "Doskonały pomysł. Ludzie starsi to najczęściej emeryci i renciści, którzy mają nieduże dochody, a zawsze to jakaś zniżka" - przyznają pasażerowie.

Bilety dla seniora można kupić w kasach biletowych na dworcach lub na stronie internetowej PKP Intercity, wybierając odpowiednią zniżkę z listy.

 

 

(Joanna Orszulak/ew)

 

100%
0%