|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pociągiem PKP Intercity na święta wielkanocne? Pomyśl o podróży już teraz

Zbliżają się święta, dlatego pora przygotować się do wyjazdu w rodzinne strony. Nie wszyscy jednak wybierają podróż samochodem. Dlatego też mamy kilka dość istotnych informacji dla tych słuchaczy, którzy wybiorą się w podróż pociągiem. O biletach i planie podróży warto pomyśleć już teraz.

Posłuchaj materiału Joanny Orszulak

fot: Marek Lasyk

Okres przedświąteczny oznacza nie tylko wzmożony ruch na drogach, ale również na kolei. Dlatego też pasażerowie wybierający się w podróż pociągiem PKP Intercity, nie powinni odkładać przygotowania wyjazdu na ostatnią chwilę. Jak mówi Marta Ziemska z biura prasowego przewoźnika, podróżni powinni przede wszystkim kupić bilet kolejowy kilka dni wcześniej. Na stronie PKP Intercity można też sprawdzić jak wygląda zapełnienie poszczególnych pociągów.

- Osoby, które dopiero planują podróż, lub chcą się dowiedzieć jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie, mogą śledzić prognozę frekwencji na naszej stronie www.intercity.pl. Tam, w specjalnej zakładce, jest lista składów, wraz z szacowanym zapełnieniem - mówi Ziemska.

Składy kursujące na najpopularniejszych trasach, w okresie świątecznym zostaną wydłużone. „Z Krakowa do Warszawy i z Krakowa do Trójmiasta. Ponadto przez cały okres świąt będzie prowadzona analiza frekwencji w pociągach. W miarę możliwości będziemy wzmacniać pociągi, dostawiając dodatkowe wagony” - podkreśla Ziemska.

W okresie przedświątecznym, na dworcach do dyspozycji pasażerów będą także mobilni informatorzy PKP Intercity. „Udzielą oni podróżnym informacji na temat ruchu pociągów, lokalizacji peronów i dostępnych ofert biletowych” - dodaje.

Planując podróż pasażerowie muszą też pamiętać o codziennych, pięciogodzinnych zamknięciach odcinka między Krakowem Głównym a Podłężem. Podróżując pociągami między 9:30 a 14:30 muszą liczyć się z przesiadkami na dworcach w Miechowie, Bochni lub w Podłężu.

Jak zapewnia Ziemska, tam również pojawią się osoby, które pomogą pasażerom w sprawnej przesiadce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podróż będzie wtedy dłuższa.

 

 

 

(Joanna Orszulak/ko)

 

0%
0%