|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Stymulacja i wspomaganie rozwoju człowieka w biegu życia"

To tytuł ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej zorganizowanej przez Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie, Polskie Towarzystwo Psychologiczne Oddział Kraków, Pracownię Psychologii Dzieci i Młodzieży w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Posłuchaj:

Prof. Elzbieta Szeląg/fot. K.P

Zapraszam do wysłuchania I cz. rozmów z uczestniczkami konferencji:

prof. Elżbietą Szeląg, z Pracowni Neuropsychologii, Instytutu Biologii Doswiadczalnej im. M. Neckiego PAN w Warszawie.

Zegar mózgowy kształtuje funkcjonowanie ludzkiego umysłu w normie i patologii. U podłoża działania umysłu lezy dynamika czasowa. Sprawne funkcjonowanie poznawcze zasadza się w mózgowych mechanizmach percepcji czasu. Deficyty przetwarzania czasowego mozna łagodzić poprzez odpowiedni trening.

mgr Moniką Borkowską-Żebrowską oraz mgr Heleną Koziec, z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

Poradnik skutecznej profilaktyki uzależnień. Aby realizowana profilaktyka była skuteczna, konieczne jest podejście interdyscyplinarne, skierowanie  oddziaływań do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a także zaangażowanie wielu instytucji ( takich jak np. szkoły, poradnie psychologiczno - pedagogiczne) i specjalistów.

dr Katarzyną Tomaszek, z Katedry Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Gelotofobia - syndrom lęku przed ośmieszeniem - definiowany jest jako przeświadczenie jednostki, że śmiech i humor to sygnały wskazujące na wrogość otoczenia. podłożem doświadczania lęku przed osmieszeniem sa traumatyczne przeżycia z okreu dziecińtwa i adolescencji polegające na długotrwałym prześladowaniu za pomoca ubliżających form humoru.


 

Katarzyna Pelc

Posłuchaj:

prof. E.Gruszczyk-Kolczyńska

W drugiej części :

cd. rozmowy z dr Katarzyną Tomanek o gelotofobii.

o czynnikach ryzyka i czynnikach ochronnych w profilaktyce uzależnień skierowanej do dzieci, rodziców i nauczycieli w rozmowie z Katarzyną Kot i Olgą Mazgaj, z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

oraz o dzieciach matematycznie uzdolnionych: mity, wyniki badań, wnioski - z prof. Edytą Gruszczyk-Kolczyńską, z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

 

100%
0%