|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Fitoterapia. Projekt społeczny "nutriKIDS"

W programie: o fitoterapii - dr med. Magdalena Arcimowicz, Katedra i Klinika Otolaryngologii Warszawski Uniwersytet Medyczny, a także o warsztatach w 4 krakowskich szkołach podstawowych skierowanych do dzieci w wieku wczesnoszkolnym w klasach II-III nt zdrowego żywienia - Maria Klimeczek- Chrapusta i Julia Wojciechowska - uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie

Posłuchaj :

Uczennice V LO w Krakowie

 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie tworzymy projekt społeczny o nazwie nutriKIDS w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, która umożliwia uczniom nabycie praktycznych kompetencji organizacyjnych.

 

Pełny opis projektu:

W ramach naszego projektu społecznego organizujemy serię warsztatów w 4 krakowskich szkołach podstawowych skierowanych do dzieci w wieku wczesnoszkolnym w klasach II-III o charakterze edukacyjnym w dziedzinie zdrowego żywienia. Oprócz zagadnień w zakresie podstaw dietetyki, mamy zamiar przybliżyć najmłodszym podstawy funkcjonowania ludzkiego organizmu pod kątem wpływu przyjmowanego pokarmu na jego pracę. Jako, że same jeszcze nie tak dawno temu, byłyśmy dziećmi wiemy jak dotrzeć do najmłodszych, tak aby nam zaufali.
Wierzymy, że wspomoże to kreowanie przyszłego społeczeństwa, bardziej świadomego swoich wyborów. Zainteresowanie najmłodszych opisywanym tematem pomoże w walce z szybko rosnącym, odsetkiem osób dotkniętych chorobą jaką jest otyłość.

Naszym głównym celem jest wpłynięcie w pozytywny sposób na nawyki żywieniowe najmłodszych oraz uświadomienie im wpływu diety na rozwój młodego organizmu. Pragniemy także przeciwdziałać szerzącemu się problemowi otyłości wśród młodzieży. Wierzymy, że ta sytuacja jest wynikiem kultywowanych już od najmłodszych lat złych nawyków żywieniowych, bagatelizowania samego problemu oraz zbyt małej świadomości dzieci i rodziców w kwestii zdrowego odżywiania. Uważamy, że nasze działania pomogą w kreowaniu zdrowszego społeczeństwa, a program naszych warsztatów oraz sposób przekazywania wiedzy urozmaici lekcje w szkołach podstawowych, ciekawiej przedstawiając materiał zawarty w podstawie programowej.

O projekcie w rozmowie Przemysława Bolechowskiego z   Marią Klimeczek- Chrapustą i Julią Wojciechowską, uczennicami V LO w Krakowie  O fitoterapii z dr med. Magdaleną Arcimowicz, z Katedry i Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozmawia Katarzyna Pelc.

75%
25%