|
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Marek Stefański, krakowski artysta, jeden z najwybitniejszych współczesnych organistów zabiera nas w pasjonującą muzyczną podróż dookoła świata

Nakładem Wydawnictwo PETRUS ukazała się książka "Organy na krańcach świata" - Marek Stefanski w rozmowie z Mateusz Borkowskim. W rozmowach z muzykologiem wirtuoz organów opowiada o swoich artystycznych przygodach na pięciu kontynentach. W Radiu Kraków z twórcami książki spotkała się Justyna Nowicka.

foto - materiały prasowe wydawcy

Przepełnione anegdotami spotkania z muzyką są nie tylko okazją do poznania historii i tradycji wyjątkowych miejsc, ale przede wszystkim możliwością zetknięcia się z interesującymi i wartościowymi ludźmi, ich kulturą, wrażliwością i tym, jak reagują na muzykę organową. Rozmowy z Markiem Stefańskim są nie tylko próbą podsumowania bogatej drogi twórczej artysty, ale także przyczynkiem do rozważań nad rolą organisty i muzyki kościelnej we współczesnym świecie. Artysta odkrywa i przybliża również ważne miejsca związane z organistyką – te dalekie i te bliskie, w których ukryte jest sacrum. Czytelnik ma szansę poznać więc bogate dziedzictwo organowe nie tylko Krakowa, ale całego kraju i świata.
Zapraszamy na promocję książki i spotkanie z jej autorami, które poprowadzi Stanisław Dziedzic - dyrektor Biblioteka.Kraków. Poniedziałek, 4 lutego 2019 o 18:00 – 20:00

Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków
Książce patronują: Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, Orfeum Borkowskiego, Radio Kraków, Polskie Radio Rzeszów.

 

92%
8%