|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ważne ksiązki na Światowe Dni Młodzieży

W Kole Kultury dużo ważnych krakowskich miejsc w książkach, które ukazały się w ostatnich dniach.


Z Marcinem Baniakiem z Wydawnictwa Literackiego rozmawiamy o książce Miasto świętych Georga Weigla.
Ty razem  autor cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły, zabiera czytelników w niezwykły spacer po Krakowie. To nie tylko wycieczka po stolicy polskiej kultury i po słynnych zabytkach. To przede wszystkim pełna pasji i cennych informacji wędrówka po miejscach, które ukształtowały Jana Pawła II, wpłynęły na jego pontyfikat, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła.
 
Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa– pisze Weigel.  I dedykuje swoją opowieść  uczestnikom Światowych Dni Młodzieży.

 

Będziemy też poznawać Kraków, jakiego już nie ma. Z gościem Koła Kultury Marzenną Bracką-Kondracką oglądamy album Kraków. Historia i stara pocztówka.  Autorka jest właścicielka dużej części zbioru pocztówek, które pokazuje w albumie. Pocztówki z widokami Rynku, Wawelu, Bloń, ale też mniej znanych miejsc w Krakowie, to wyjątkowa opowieśc o historii mista.

W Kole Kultury będzie też można zdobyć album Franciszek, spotkania, modlitwa, gesty (WAM).  z fotografiami Grzegorza Gałązki. Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego, otwartego na dialog. Album podzielony jest na trzy części (Spotkania, Modlitwa, Gesty). Fotografie pokazują Ojca Świętego zarówno w trakcie uroczystych i doniosłych celebracji, jak i podczas codziennej służby na Tronie Piotrowym.

 

.

 

100%
0%