|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sapkowski, las americas, poezja Julii Hartwig i mroczny skandynawski kryminał

O popularności książek Andrzeja Sapkowskiego, jego miejscu we współczesnej polskiej literaturze i o czytelnikach jego prozy rozmawiamy w Kole Kultury doktorem Tomaszem Majkowskim, literaturoznawcą z Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w literaturze  fantasy. Za całokształt twórczości Andrzej Sapkowski otrzymał właśnie nagrodę World Fantasy Award.  W programie powiemy też o krakowskich jesiennych wydarzeniach związanych z postacią i twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

Jens Lapidus

 


Specjalnie dla Koła Kultury w Radiu Kraków o swoich wyjątkowych, kryminalnych powieściach opowie szwedzki autor Jens Lapidus.  Jak łączy zawodową karierę adwokata pracującego w jednej z największych sztokholmskich kancelarii z pisaniem książek, na które czekają miliony czytelników? Co z sali sądowej przenosi do do swoich opowieści? Na ile Sztokholm pokazywany w jego książkach rozmija się z wizerunkiem miasta zachwycającego turystów? Odpowiedzi na te pytania usłyszymy w Kole Kultury.

Czy literatura latynoska ma szansę na powtórzenie w Polsce sukcesu sprzed lat? Za co najbardziej cenimy latynoskich pisarzy? Jakie jeszcze tytuły ukażą się w  serii las americas wydawanej w Krakowie przez Universitas? Gościem Koła Kultury będzie Tomasz Pindel, redaktor nowej serii, tłumacz i iberysta. Dowiemy się o wybitnych dziełach literatury latynoskiej, książkach z Kuby, Meksyku i Peru, które nie trafiały wcześniej do polskich czytelników.

Julia Hartwig

 

W Kole Kultury przedstawiamy najnowszy tom poezji Julii Hartwig. To "Spojrzenie", tom z numerem 90 wydany w serii Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5 pod redakcją Ryszarda Krynickiego. A w audycji przypomnimy fragment rozmowy z Julią Hartwig z 2011 roku. Poetka opowie o spotkaniach z czytelnikami, o rozmowach poetów, o debiutach - równiez swoim.

 

100%
0%