|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

O twórczości Josepha Rotha

O ”Listach z Polski” Josepha Rotha i dziełach wszystkich pisarza, które ukazują się nakładem wydawnictwa Austeria, opowiedzą: Krzysztof Czyżewski i Elżbieta Jogałla. Jacek Hajduk- redaktor naczelny „Czasu Kultury” zaprezentuje nowe ogólnopolskie, wydawane w Krakowie, pismo literackie. Z Agnieszka Wolny-Hamkało, autorką książki „Moja córka komunistka” rozmawiać będzie Barbara Gawryluk Koło kultury, 5 kwietnia. g. 21-23. Zaprasza Katarzyna Fortuna.

Dziś rozmawiać będziemy o nowo wydanych książkach Leszka Aleksandra Moczulskiego, wyborze wierszy „Lśnienia” i tomie krytyczno-literackim „Odwitania z Poetą”,które ukazały się nakładem wydawnictwa Pogranicze i Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Mowa będzie też o ”Listach z Polski” Josepha Rotha i dziełach wszystkich pisarza, które ukazują się nakładem wydawnictwa Austeria. Naszymi gośćmi będą: Krzysztof Czyżewski i Elżbieta Jogałla.

W drugiej godzinie rozmowa z Jackiem Hajdukiem- redaktorem naczelnym „Czasu Kultury”, Nowego ogólnopolskiego pisma literackiego, wydawanego w Krakowie „Czas Kultury”.

"Moja córka komunistka" - taki tytuł ma najnowsza książka Agnieszki Wolny-Hamkało. To kawałek najnowszej polskiej historii i zmiany, jakie zaszły w naszym kraju po 1989 roku widziane z perspektywy dojrzewającej dziewczyny, Anny.Z autorką rozmawia Barbara Gawryluk.

„Czas Literatury” to nowy niezależny kwartalnik literacki. Powstał w Krakowie, z inicjatywy przedstawicieli środowisk twórczych i będzie miał zasięg ogólnopolski.Redaktorem naczelnym pisma jest Jacek Hajduk- filolog klasyczny i polski, wykładowca UJ, pisarz i tłumacz.

W pierwszym numerze pisma znajdziemy m.in. rozmowę z prof. Ryszardem Koziołkiem, teksty Filipa Kallimacha, eseje Jacka Bocheńskiego , wiersze młodych polskich poetów i "Piotrusia Pana" w nowym przekładzie Aleksandry Wieczorkiewicz. „Czas Literatury” finansowany jest przez miasto Kraków. Wydawcą jest Biblioteka Kraków, a instytucją wspierającą Krakowskie Biuro Festiwalowe.

0%
0%