|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Literackie podróże - Chiny i Zakopane

"Man Zou. Chiny dla dociekliwych" Izabelli Kaluty i Zakopiański Festiwal Literacki . W programie spotkanie z autorką Izabellą Kalutą oraz Beatą Majcher-dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury i Bożeną Gąsienicą-dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, współorganizatorką Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego.

"Man Zou. Chiny dla dociekliwych" Izabella Kaluta, Dwie siostry

Dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka? Ile tysięcy znaków ma chińskie pismo? Dlaczego Święto Wiosny w Chinach obchodzi się zimą? I czy dawni mistrzowie chińskich sztuk walki naprawdę przenikali przez ściany?

Chińczycy to najliczniejszy naród na świecie. I bardzo niezwykły! Jadają stuletnie jajka i ośnieżone wulkany, herbatę piją na trzy łyki, a na urodziny zamiast tortu dostają makaron. Wynaleźli kompas, proch, papier, druk i najtrudniejszą grę planszową na świecie. Dużo jeżdżą na rowerze, w święto zmarłych karmią głodne duchy i palą sztuczne pieniądze na grobach, a projektując większe budynki, pośrodku umieszczają otwór tak duży, by mógł przez niego przelecieć smok (gdyby chciał, oczywiście).


 

„Podróże” to temat 3. Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego ( 10-13 sierpnia 2018)

Andrzej Franaszek, Marek Zagańczyk, , Anna Janko, Jacek Hugo-Bader, Witold Szabłowski, Anna Kamińska, Krzysztof Karasek to autorzy, których będzie można spotkać na największym festiwalu literackim pod Giewontem. 
W muzyczną podróż zaprosi nas Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.
Udział w Targach Książki, które odbędą się na Kulturalnym Placu Niepodległości zapowiedziało 21 wydawnictw z całej Polski.

Literackiej Burmistrza Miasta Zakopane, spotkania autorskie, warsztaty literackie, wernisaże i dyskusje o książkach to zaledwie kilka punktów tegorocznego programu festiwalowego, który ma przywróci pamięć o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego czasów Witkacego, Makuszyńskiego, Kasprowicza i wielu innych.

Organizatorami Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego jest Miasto Zakopane, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury. 


 


 


 

0%
0%