|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Głośne debiuty, wywiad rzeka z papieżem Franciszkiem i powroty do dzieciństwa

O trudnych debiutach, radości z pierwszej książki i zmaganiach z drugim tytułem opowiadać będą goście pierwszej godziny Koła Kultury. W studiu pojawią się Weronika Murek i Sabina Jakubowska.


Weronika Murek, urodzona w 1989 roku autorka głośnego debiutu  Uprawa roślinpołudniowych metodą Miczurina (Czarne), została za tę książkę nominowana do tegorocznego Paszportu Polityki. jest również autorką sztuki Feinweinblein . Tekst wyróżniono w tym roku Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną. Z wykształcenia prawniczka.


Sabina Jakubowska, autorka książki Dom na Wschodniej (Relacja), jej debiutancka powieść brała udział w konkursie Promotorzy Debiutów Instytutu Książki i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Spośród wszystkich nadesłanych propozycji książka Jakubowskiej została uhonorowana Nagrodą Główną.  Z zawodu specjalistka opieki okołoporodowej.


W drugiej godzinie programu przedstawimy książkę, która równocześnie ukazała się w ponad 80 krajach. To wywiad rzeka Andrei Torniellego z papieżem Franciszkiem Miłosierdzie to imię Boga.


W Rzymie publikację przedstawił sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin. Przestrzegł, że ktoś, kto szukałby w książce rewelacji będzie zawiedziony, gdyż Franciszek nie opowiada w niej ciekawostek czy anegdot na swój temat. Jest to wywiad dotyczący aktualnych spraw, dotyczących życia Kościoła i świata, tak jak dzieje się to podczas konferencji prasowych w samolocie.
W Radiu Kraków w Kole Kultury z biskupem Grzegorzem Rysiem o wydanej po polsku  przez Znak książce rozmawia  Anna Łoś.


Za kilka dni w Małopolsce zaczynają się zimowe ferie. To również czas, kiedy szukamy dla dzieci i młodych ludzi ciekawych lektur. Pomocą może być książka prof. Grzegorza Leszczyńskiego Wielkie małe książki. Lektury dzieci. I nie tylko (Media Rodzina).

Jego opracowanie to fascynujący przewodnik po baśniach, bajkach, poezji dla dzieci ale również książkach dla nastolatków. Profesor Leszczyński pisze przede wszystkim o niezmąconej radości czytania - czyli celu, jaki powinien towarzyszyć każdemu - małemu i dużemu , kiedy otwiera książkę. Radzi jak unikać lektur nudnych, podpowiada sprawdzone metody na zarażenia czytelniczą pasją. To znajdą czytelnicy jego książki, to usłyszą również w czasie rozmowy z autorem w Kole Kultury.

 

0%
0%