|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pomarańczowa gwiazdka ułatwi nam codzienne zakupy

Znak pomarańczowej gwiazdki to znak jakości przyznawany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, który został wypracowany w projekcie Produkt Lokalny Małopolska. Certyfikat "Produkt Lokalny z Małopolski" dedykowany jest producentom żywności z naszego regionu. "Ten znak pomarańczowej gwiazdki ułatwi konsumentom codzienne zakupy, a najlepszych producentów będzie wspierał w rozwoju ich działalności na konkurencyjnym rynku" - przekonują pomysłodawcy certyfikatu.

Posłuchaj rozmowy

Fot. pixabay

Certyfikatem wyróżniane są te gospodarstwa i produkty, które są nierozerwalnie związane ze swoim miejscem pochodzenia, same produkty i ich składniki są w pełni identyfikowalne, a ich wyjątkowy smak zawdzięczają warunkom przyrodniczym Małopolski i tutejszej tradycji.

Do tej pory proces certyfikacji przeszło 18 małopolskich producentów żywności. A te produkty to:  pstrągi ojcowskie, soki tłoczone i syropy naturalne, sery górskie, warzywa i owoce, miody i produkty pszczele, tradycyjne wędliny i mięsa, jaja, zioła, kasze i makarony.

Z przyznanym certyfikatem wiążą się liczne korzyści, m.in. dostęp do punktów sprzedaży, które organizowane są w ramach projektu Produkt Lokalny Małopolska, a także korzyści promocyjno- wizerunkowe na przykład możliwość udziału we wspólnych stoiskach na festiwalach i targach kulinarnych lub w innych formach promocji danego produktu i producenta. Jest także możliwość skorzystania z usług doradczych, które oferuje Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, m.in. w zakresie technologii, prawa, marketingu czy promocji.

O Produkcie Lokalnym z Małopolski Katarzyna Pelc rozmawia z:

Małgorzatą Rudnicką - Brand Managerem w projekcie Produkt Lokalny Małopolska z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska

i Agnieszką Sendor - producentką Pstrągów Ojcowskich

 

Sponsorzy programu "Ekospotkania"

 

 

 

100%
0%