|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wirtualna pogoń za żubrem

Krakowski Klub Biegacza Dystans jako jeden z pierwszych w Małopolsce postanowił zorganizować swoje flagowe zawody w formie... zdalnej. Biegacze nie spotkają się tłumnie w Puszczy Niepołomickiej na 12. Biegu w Pogoni za Żubrem, ale... i tak będą mogli wziąć w nim udział.

Posłuchaj rozmowy Macieja Skowronka z Pawłem Żyłą

 

- Musimy się ruszać, bo inaczej w czasie tej epidemii zwariujemy! - mówi Paweł Żyła z KKB Dystans, znany też jako spiker na małopolskich biegach. "Zdalna" formuła Biegu w Pogoni za Żubrem jest podobna do tych, które powstają jak grzyby po deszczu w czasie społecznej kwarantanny. Wystarczy się zapisać, przebiec samemu określony w regulaminie dystans, wysłać organizatorom zdjęcie z aplikacji, która zarejestrwała nasz bieg (z zegarka lub komórki). Organizatorzy w nagrodę przyślą medal.

 

Paweł Żyła 

 

- To oczywiście nie to samo, ale jak pogadacie z listonoszem, to może wręczy wam ten medal uroczyście, w naszym imieniu - mówi pan Paweł.

Zabawa polega na tym, by  odpowiedni dystans - 8 km lub 15 km - przebiec między 20. czerwca, a 5. lipca. Można to zrobić w dowolnym miejscu.
- Nie musi to być Puszcza Niepołomicka, może to być las w Wejcherowie, albo gdzieś pod Łodzią - uśmiecha się Paweł. Nie musi to być nawet las, choć dobrze by było, gdyby jednak warunki były zbliżone do tych w czasie prawdziwej pogoni za żubrem.

Organizatorzy tym razem nie przewidzieli limitu czasowego. Można trasę przebiec, można przespacerować, z kijkami lub bez. Celem jest zachęcenie ludzi do ruchu.Warto rozważyć start w tego typu zawodach. W czasie epidemii medal zdobyty "zdalnie" będzie z pewnością ciekawą pamiątką.

W KKB Dystans liczą się także z tym, że inna ich kultowa impreza może być się odbyć w ten sam sposób Chodzi o tegoroczny Półmaraton Marzanny, który już został przełożony (miał się odbyć tradycyjnie w pierwszą niedzielę wiosny) i obecnie jest planowany 29. sierpnia wieczorem, jako bieg nocny. 

- Prowadzimy rozmowy dotyczące stworzenia specjalnej aplikacji komórkowej, która pozwoli w łatwy sposób rejestrować zdalne starty w zawodach - zdradza Paweł Żyła. Ma jednak nadzieję, że sytuacja epidemiczna na tyle się uspokoi, że będzie można w końcu stanąć na starcie na tradycyjnych zasadach. Pod koniec maja miną trzy miesiące od odwołania lub przesunięcia pierwszych imprez.

 

SKO

 

 

86%
14%