Kamilowi Stochowi nie udał się atak na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Zwycięzca trzech pierwszych konkursów cyklu – wracający do rywalizacji w rumuńskim Rasnowie – dziś sklasyfikowany został dopiero na 12. miejscu.

Rozgrywane po raz pierwszy w Rumunii zawody tej rangi wygrał Niemiec Karl Geiger (269,9 pkt). Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (261,0), a trzeci był aktualny lider Letniej Grand Prix, Rosjanin Jewgienij Klimow (256,8). Czwarty był Dawid Kubacki, który przegrał z Klimowem różnicą 0,5 punktu. Miejsce w pierwszej dziesiątce wywalczyli jeszcze Stefan Hula (8) i Maciej Kot (10).

W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix Klimow powiększył przewagę nad Stochem do 102 punktów. Z kolei trzeci w tym zestawieniu Piotr Żyła traci do skoczka z Zębu już tylko 12 punktów.