Muzyczną interpretację krakowskich legend zaprezentuje zespół Cracow Golden Quintet, a historie słowem przedstawi Piotr Krasnowolski. Podczas koncertu usłyszymy niezwykły Kwintet na instrumenty dęte Wojciecha Kilara, skomponowany przez niego w wieku zaledwie 20 lat, jak również premierowe wykonanie aranżacji krakowskich legend, skomponowane przez Aleksandra Dębicza na zamówienie Cracow Golden Quintet. To niezwykle interesujące i barwne kompozycje, w których poszczególne postacie reprezentowane są przez konkretne instrumenty, które tworzą bajkowe brzmienie, perfekcyjnie obrazujące wydarzenia zawarte w legendach.

 

Organizatorzy zachęcają również do śledzenia strony: https://anchor.fm/cracow-golden-quintet, na której już od 4 września pojawiać się będą kolejne odcinki słowno-muzycznego słuchowiska, które będzie swoistym preludium do koncertu.

11.09 | 19:00 | wstęp wolny, bezpłatne wejściówki można pobierać w punkcie informacyjnym na Zamku Królewskim na Wawelu | Sala Senatorska, Zamek Królewski na Wawelu

 

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Partnerem projektu jest Zamek Królewski na Wawelu

Patronat medialny: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Radio Kraków, sztuki robi

 

Aleksander Dębicz – jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich artystów. Punktem wyjścia dla działalności artystycznej Dębicza jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. W jego twórczości od lat przejawia się zamiłowanie do sztuki filmowej i to właśnie w tym kierunku kompozytorskim obecnie podąża.

Cracow Golden Quintet – złożony z wybitnych solistów, kameralistów i muzyków orkiestrowych (Natalia Jarząbek - flet, Tomasz Sowa - klarnet, Damian Świst - obój, Małgorzata Wygoda - fagot, Konrad Gołda - waltornia), nominowanych do nagrody Fryderyki 2021 za debiutancką płytę zespołu Polish Wind Quintets.

Piotr Krasnowolski – w minionym życiu zawodowym nauczyciel, obecnie, tłumacz słowa mówionego i pisanego, konferansjer. Starożytne Carpe diem przełożył praktycznie na zamiłowanie do pracy w nocy. HOBBiT Piotr Krasnowolski powstał w 1998 r., jako pomysł na życie nie tylko zawodowe. Więź z hobbitami płynie nie tylko z literatury, ale i z zamiłowania do towarzystwa, dobrego jadła i napoju, przytulnych miejsc do pracy oraz spokojnego życia przejawiającego się – jak pokazał Tolkien – wielością zwariowanych przygód.