Chór zaprezentuje muzykę współcześnie napisaną, inspirowaną ludowością, co ma stanowić podkreślenie wpływu kultury ludowej i folkloru na sztukę oraz zaznaczenie Uniwersytetu Rolniczego jako Alma Mater chórzystów. 

Głównym punktem programu będzie prawykonanie specjalnie napisanej, wieloczęściowej kompozycji Anny Rocławskiej-Musiałczyk do słów Bolesława Leśmiana pt. Sen Wiejski, w której wystąpi 80-cioosobowy Chór Uniwersytetu Rolniczego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego, Sebastian Marszałowicz – solista Opery Krakowskiej, Katarzyna Chodoń – solistka śpiewu ludowego oraz narratorka – aktorka Teatru Bagatela, Kamila Klimczak. Utwór Anny Rocławskiej-Musiałczyk wzbogacą animacje autorstwa Karoliny Jacewicz – autorki scenografii i mappingów multimedialnych wielu koncertów i przedstawień operowych. 

Koncert dopełnią kompozycje a cappella Zuzanny Koziej, Jana Krutula, Mariusza Kramarza oraz Jacka Sykulskiego. Wykonawcy wystąpią pod kierunkiem Joanny Gutowskiej-Kuźmicz, dyrygentki prowadzącej Chór Uniwersytetu Rolniczego od początku jego działalności.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  jubileuszchur.pl

INFORMACJE O CHÓRZE

Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie powstał w grudniu 2003 roku, przy ówczesnej Akademii Rolniczej w Krakowie z inicjatywy i dzięki staraniom prof. dr hab. inż. Kazimierza Wiecha, który przy wsparciu dr Adama Świderskiego oraz dzięki przychylności władz Uczelni doprowadził do stworzenia zespołu. Od samego początku głównym zadaniem chóru jest uświetnianie najważniejszych uroczystości swojej Alma Mater oraz promocja uczelni poza jej murami. Promując Uniwersytet Rolniczy chór koncertuje, bierze udział w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. Występował w wielu miastach Polski, a także w Macedonii Północnej, we Włoszech, w Ukrainie, w Czechach, w Hiszpanii, w Grecji, w Rumunii, we Francji i w Niemczech. Uczestniczył w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, na których został nagrodzony ponad 40 razy zdobywając wyróżnienia, I, II i III miejsca, a także nagrody Grand Prix.

W repertuarze chóru znajdują się utwory wszelkich stylów i różnych epok. Chór śpiewa koncerty z muzyką klasyczną, rozrywkową, ludową, pochodzącą z różnych stron świata, a także patriotyczną, religijną i świecką. Jako wykonawca stał zarówno na małych jak i na dużych scenach koncertowych. Występował w kościołach, w wiejskich i miejskich Ośrodkach  Kultury, szkołach, ale także w Filharmonii Krakowskiej, w Filharmonii Szczecińskiej, w Operze Krakowskiej, w Filharmonii Białostockiej, na scenie Centrum Kongresowego ICE, w Teatro della Regina w Cattolica we Włoszech, w Teatro Ermette Novelli w Rimini we Włoszech, w Teatre Municipal de Lloret de Mar w Hiszpanii, w Katedrze w Barcelonie i w wielu innych, niezwykłych miejscach. Od początku istnienia chóru jego dyrygentką jest Joanna Gutowska-Kuźmicz.