Antoni Krupa lubi powtarzać, że wiele rzeczy wydarzyło się w jego życiu jakby „niechcący”. Mówi na przykład: „W latach 70. wpadłem niechcący do Radia Kraków i zasiedziałem się tam 35 lat”. Chwalmy ten przypadkowy dzień, gdyż życie radiowe zyskało w jego osobie dziennikarza z charakterem.

Siłą dziennikarstwa Antoniego Krupy jest oryginalność i merytoryczność. Czuje się w jego audycjach, że facet zna się na rzeczy. Tak dzieje się zawsze, jeśli o muzyce wypowiada się świetny muzyk, który grał m.in. przez kilka lat w zespole Jazz Band Ball Orchestra, potem w grupie WIEM Marka Grechuty. Grał z takimi znakomitymi muzykami jak Kazimierz Jonkisz, Jan Bezucha, Paweł Jarzębski czy Bronisław Suchanek.
Ale radiowe słowo Krupy oprócz znaczenia ma niepowtarzalne brzmienie czyli tak zwany sound, klimat i tajemnicę. Te przymioty przyciągają do Radia Kraków rzesze słuchaczy. Słuchają oni przede wszystkich dwóch firmowych audycji red. Krupy: „Pociąg do muzyki” oraz „Radiowy Jazz Club Helicon”. To niejako muzyczne szyldy Radia Kraków, w których autor łączy pasję z misją. 

W sobotę 23 kwietnia, w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich, twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS przyznali swoje doroczne nagrody. To już 48. edycja coraz bardziej znanego i cenionego wyróżnienia, zapoczątkowanego laurami dla tłumaczy literatury. Dziś Nagroda ZAiKS-u obejmuje dziewięć kategorii, w których docenione zostają dokonania twórców i popularyzatorów kultury. Grono laureatów liczy już 300 wybitnych postaci z różnych dziedzin sztuki. Jurorami są sami twórcy, członkowie ZAiKS-u.

W tym samym dniu wręcza się również honorowe członkostwa osobom najbardziej zasłużonym dla Stowarzyszenia. Choć pierwsze takie tytuły przyznano w okresie międzywojennym, grono honorowych członków obejmuje dziś już 31 nazwisk.