Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Antydyskryminacyjna gra planszowa

Nowa gra planszowa ma edukować młodzież w zakresie profilaktyki zakażeń HIV i promować postawę tolerancji wobec osób seropozytywnych

Gra antydyskryminacyjna o HIV

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Pelc z Sylwią Wojciechowicz i dr Stanisławem Żołądkiem
Antydyskryminacyjna gra
To najnowszy projekt zrealizowany przez krakowskie Stowarzyszenie "Jeden Świat".

Antydyskryminacyjna gra planszowa powstała w oparciu o plan fikcyjnego miasta, w którym znajduje się 11 różnych lokalizacji. Gracze losują z puli 10 zadań, których wykonanie jest warunkiem zwycięstwa. Następnie realizują zadania poprzez odwiedzanie poszczególnych lokalizacji. Miejsca na planszy (np. siłownia, kino) mają stać się pretekstem do rozmowy o HIV/AIDS. Każde zatrzymanie wywołuje efekt w postaci pociągnięcia Karty Wiedzy oraz próby odpowiedzi na pytanie wynikające z takiej karty. Prawidłowa odpowiedź jest warunkiem wykonania kolejnych ruchów na planszy. Ponad 100 wariantów pytań zostało opracowanych przez zespół ekspertów złożony z edukatorów ds. HIV/AIDS, edukatorów rówieśniczych ds. profilaktyki HIV/AIDS, doradców okołotestowych i działaczy Stowarzyszenia. 

 

Gra ma stanowić narzędzie edukacyjne, które umożliwi pedagogom, psychologom, wychowawcom i zainteresowanym tematyką nauczycielom lepsze przekazywanie wychowankom wiedzy o wirusie. Skierowana jest do młodzieży ponadgimnazjalnej i młodych dorosłych (np. studenci). Została dostosowana do 45-minutowych godzin lekcyjnych, a w rozgrywce jednorazowo mogą brać udział 4 osoby. 

 

Katarzyna Pelc o grze antydyskryminacyjnej rozmawia z Sylwią Wojciechowicz, koordynatorką projektu i dr Stanisławem Żołądkiem z krakowskiego Stowarzyszenia "Jeden Świat"

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię