Dobiega końca czas wakacji, kończą się czasowe wystawy.
Orientalne fascynacje mistrzów renesanu czyli "Ottomania..." w Muzeum Narodowym jeszcze przez miesiąc - do 27 września.
Jeszcze przez kilka dni - do 6 września "Minimalne formy realności" i "Gesty znikania" - w Bunkrze sztuki. W tym samy miejscu także plac zabaw dla najmłodszych - jedyny taki plac zabaw w galerii - także do pierwszych dni września, wraz projektem teatralnym Igi Gańczarczyk.

Tylko do końca tygodnia, czyli de facto do końca wakacji - wystawa "Dziejów polskich pomniki - kroniki i dziejopisarstwo" w Muzeum Czapskich. To coś dla miłośników historii i pięknej książki jednocześnie - swego rodzaju podróż po dziejach Polski, w której przewodnikiem są najcenniejsze, najstarsze i najpiękniejsze starodruki: dawne polskie kroniki, poczty władców, herbarze i mapy.

Międzynarodowe Centrum Kultury, mimo, że swojej wystawy jeszcze nie zamyka, w niedzielę 30 sierpnia zaprasza na obchody końca lata czyli dzień otwarty na wystawie Daniego Karavana.  
W Galerii MCK oglądać można pierwszą w Polsce wystawę prac Daniego Karavana - światowej sławy izraelskiego artysty, uznawanego za prekursora i jednego z najwybitniejszych twórców sztuki site specific - dzieł powstających w ścisłym powiązaniu z kontekstem danego miejsca.
Tego dnia wstęp na wystawę twórczości wybitnego izraelskiego artysty będzie bezpłatny, a chętni będą mogli ją zwiedzić w towarzystwie kuratorki wystawy, dr Moniki Rydiger. Dla najmłodszych zaplanowane są warsztaty plastyczne.


Tylko do 30 sierpnia w Muzeum Etnograficznym oglądać można ostatnią z wystaw tegorocznego Miesiąca Fotogrfii pt. "Tuż obok", zrealizowaną na podstawie zbioru zachowanego w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, a pochodzącego z Deutsches Ausland-Institut w Stuttgarcie. Zbiór powstał podczas I wojny światowej, a jednak jego autorzy wydają się wobec niej całkowicie obojętni. Autorzy kolekcji zebrali między innymi materiał wizualny dotyczący kultury ówczesnych ziem polskich (ta część zachowała się w krakowskim muzeum). Przedstawia on mieszkańców miast i wsi, a także targi, dzielnice żydowskie, budynki, przedmioty kultury materialnej. Niemal brak fotografii zniszczeń wojennych, zdjęć ofiar nie ma tu wcale.

jn