Tegoroczny program festiwalu Audio Art podzielony jest na trzy główne nurty: działania w ramach programu głównego skupiające koncerty, instalacje i performensy, działania w ramach Nishy (programu alternatywnego) oraz warsztaty i wykłady edukacyjne.

 

Szczególną grupę stanowią instalacje, do których należą najlepsze prace studentów Wydziału Intermediów ASP w Krakowie – MACH Marii Olbrychtowicz, SONIC MEMEORY Łukasza Furmana i hansa w. kocha i SECHWAND Denima Szrama. Obok nich swoje prace pokażą rezydenci i doktoranci krakowskiej Akademii MuzycznejL Francesco Fabris, Katarzyna taborowska i Jarosław Kapuściński.

 

Discopolo Opera to projekt, który zabrzmi po 12 latach od krakowskiej prapremiery – w Bunkrze Sztuki 15 listopada. Zobaczymy również: Improvisations Petry Dubach i Maria von Horrika, w którym używają alternatywnej elektroniki i obiektów, Rosenberg Museum Josefa Cseresa – ogromną kolekcję związaną z brzmieniem i konstrukcją skrzypiec, Johannes Bergmark ze Sztokholmu przywiezie ogromną kolekcję instrumentów i obiektów dźwiękowych własnej konstrukcji, a Maciej Ożóg, artysta z Łodzi, pokaże w jaki sposób można użyc własnego ciała jako instrumentu muzycznego.

 

Festiwalowi towarzyszyć będą nowe wydania płytowe w Audiomacie ustawionym w Bunkrze Sztuki, m.in. Trio Bogusława Schaeffera w wykonaniu zespołu Kazuan Hatogu, a także promocyjna płyta Audio Art 2014 z wybranymi projektami tegorocznego festiwalu.

 

Szczegółowy program Audio Art 2014 znajduje się TUTAJ.