|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wierzyciele bloku w Koszycach Wielkich: "działamy we własnym interesie"

Jest kolejny głos w bulwersującej sprawie zadłużenia bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, 11 rodzin zapłaciło deweloperowi za mieszkania, urządziło je, ale nie są ich właścicielami. Deweloper popadł w długi. Jego wierzycielami są m.in. osoby, które wpłaciły po kilkadziesiąt tysięcy złotych za mieszkania, które miały powstać obok istniejących w Koszycach Wielkich bloków. Teraz starają się odzyskać pieniądze poprzez komornika, który może zlicytować majątek dewelopera. W tym blok, w którym mieszkają ludzie.

Posłuchaj co mówi jeden z wierzycieli

Mieszkańcy bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich walczą o swoje mieszkania

- Rozumiemy dramat mieszkańców, ale działamy zgodnie z prawem. 12 listopada zjawi się komornik z biegłym. Oni spróbują oszacować nieruchomość. Następnym krokiem jest ogłoszenie licytacji tej nieruchomości i odzyskanie w ten sposób pieniędzy. My nie możemy patrzeć na interes innych osób. Działamy we własnym interesie - mówi jeden z wierzycieli.

Z kolei mieszkańcy bloku w Koszycach Wielkich chcą, żeby sąd ustanowił ich właścicielami mieszkań bez zadłużenia. Powołany przez sąd biegły ma oszacować udział mieszkańców w nieruchomości, chociaż zdaniem tych ludzi to już jest w dokumentacji w jednym z urzędów. Trwa wyścig z czasem.

Wierzyciele podkreślają, że zajęli blok przy Stromej, bo kwestia nieruchomości dewelopera w Ładnej utknęła w sądzie. Mężczyzna odwołał się bowiem od oceny biegłego, który oszacował nieruchomość na nieco ponad milion złotych. "Niestety długi wierzycieli przekraczają wartość wycenionej nieruchomości. Dlatego zajęliśmy też blok" - przekonuje jeden z wierzycieli. 

Zastanawiające jest też to, że niektóre osoby kupowały mieszkania w nieistniejącym bloku, który miał wybudować deweloper w momencie, gdy kłopoty firmy był znane. W ten sposób taka osoba stwała się wierzycielem i powiększała zadłużenie istniejącego bloku przy ulicy Stromej.

Przypominamy: Mieszkańcy bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich walczą o swoje mieszkania

 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

67%
33%