|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wierzyciele bloku w Koszycach Wielkich: "działamy we własnym interesie"

Jest kolejny głos w bulwersującej sprawie zadłużenia bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, 11 rodzin zapłaciło deweloperowi za mieszkania, urządziło je, ale nie są ich właścicielami. Deweloper popadł w długi. Jego wierzycielami są m.in. osoby, które wpłaciły po kilkadziesiąt tysięcy złotych za mieszkania, które miały powstać obok istniejących w Koszycach Wielkich bloków. Teraz starają się odzyskać pieniądze poprzez komornika, który może zlicytować majątek dewelopera. W tym blok, w którym mieszkają ludzie.

Posłuchaj co mówi jeden z wierzycieli

Mieszkańcy bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich walczą o swoje mieszkania

- Rozumiemy dramat mieszkańców, ale działamy zgodnie z prawem. 12 listopada zjawi się komornik z biegłym. Oni spróbują oszacować nieruchomość. Następnym krokiem jest ogłoszenie licytacji tej nieruchomości i odzyskanie w ten sposób pieniędzy. My nie możemy patrzeć na interes innych osób. Działamy we własnym interesie - mówi jeden z wierzycieli.

Z kolei mieszkańcy bloku w Koszycach Wielkich chcą, żeby sąd ustanowił ich właścicielami mieszkań bez zadłużenia. Powołany przez sąd biegły ma oszacować udział mieszkańców w nieruchomości, chociaż zdaniem tych ludzi to już jest w dokumentacji w jednym z urzędów. Trwa wyścig z czasem.

Wierzyciele podkreślają, że zajęli blok przy Stromej, bo kwestia nieruchomości dewelopera w Ładnej utknęła w sądzie. Mężczyzna odwołał się bowiem od oceny biegłego, który oszacował nieruchomość na nieco ponad milion złotych. "Niestety długi wierzycieli przekraczają wartość wycenionej nieruchomości. Dlatego zajęliśmy też blok" - przekonuje jeden z wierzycieli. 

Zastanawiające jest też to, że niektóre osoby kupowały mieszkania w nieistniejącym bloku, który miał wybudować deweloper w momencie, gdy kłopoty firmy był znane. W ten sposób taka osoba stwała się wierzycielem i powiększała zadłużenie istniejącego bloku przy ulicy Stromej.

Przypominamy: Mieszkańcy bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich walczą o swoje mieszkania

 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 18

poszkodowana

Środa, 7 listopada 2018, 14:33

Proszę o nazwiska wierzycieli to chyba jest jawne ? Może ktoś wie dlaczego usunięto wszystkie komentarze do wczorajszego artykułu i nie można już komentować ?

Odpowiedz

Terefere

Wtorek, 6 listopada 2018, 08:31

@Pokrzywdzona

Bo są podstawieni? Gość wziął pieniądze od niedoszłych właścicieli bloków istniejących. Mając kłopoty finansowe podstawił ludzi, którzy zapłacili mu za mieszkania nieistniejące (stając się w tym momencie wierzycielami). On kasę wyprowadził z firmy, a teraz podstawione słupy odzyskają ją z licytacji - oni są na zero, deweloper wziął dwa razy kasę za jeden blok, z czego odpali prowizję słupom i wszyscy będą zadowoleni. Kurtyna.

Odpowiedz

Paweł

Niedziela, 28 października 2018, 19:48

@Pokrzywdzona

BO MOGĄ

Odpowiedz

Tomek

Niedziela, 28 października 2018, 06:45

Co Wy chcecie od Kozioła i Pieczarki, oni z racji urzędu czy mandatu nie są stroną w tej sprawie.

Odpowiedz

Pokrzywdzona

Niedziela, 28 października 2018, 01:38

@słuchacz

Mieszkańcy kupili lokale z udziałem w gruncie na zasadzie umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego. Księgi wieczyste były wolne od obciążeń, to też na zakup mieszkan otrzymali kredyty w banku. Deweloper odwlekal odbiór budynku i zaczął budowę 5 bloku bez pozwolenia na budowę, wierzyciele obecni jego dawali mu kasę na gębę budowa nie szła więc wnieśli sprawę do sądu o odzyskanie kasy i jako majątek z którego chcą odzyskać pieniądze wskazywali blok który 100 % był splacony przez mieszkańców. Bo w momencie kiedy doszło do odbioru budynku i mieszkańcy zameldowali się w bloku weszło pierwsze zadłużenie i uniemożliwi przeniesienie własności :( i ta gechenna już trwa 2 lata. Majątek dewelopera był wyceniany pod licytacje komornicza ale deweloper zaskarżyć wycenę co zatrzymało egzekucję i wierzyciele stwierdzili że chcą odzyskać pieniądze z bloku mieszkańców. Bezczelność i skuczysynstwo twierdzą że działają zgodnie z litera prawa to czemu gościowi kasę dawali niezgodnie z prawem?

Odpowiedz

?

Piątek, 26 października 2018, 16:34

A skąd możesz wiedzieć, jak były skonstruowane umowy? Każdy przyszedł z walizką gotówki, a facet miał przyjść z plikiem aktów własności? Poza tym z innymi blokami nie było wcześniej problemów, a wszystko odbywało się identycznie. Tym razem własności ludzie nie dostali i to ma być ich problem? Trochę empatii...

Odpowiedz

Piątek, 26 października 2018, 14:46

@?

skoro najpierw zapłacili a potem naiwnie czekali na akty własności to również gratuluję.....

Odpowiedz

?

Piątek, 26 października 2018, 13:04

Gratuluję logiki: ludzie są winni, że uczciwie zapłacili steki tysięcy złotych za mieszkania, a ktoś stwierdził, że nie da im jednak aktów własności?

Odpowiedz

Piątek, 26 października 2018, 10:59

Skoro ludzie naiwni sami dali się zrobić w balona to pretensje mogą mieć tylko i wyłącznie do siebie.

Odpowiedz

Piątek, 26 października 2018, 10:59

@?

prawo nie działa wstecz.

Odpowiedz

Q

Piątek, 26 października 2018, 10:46

właśnie gdzie Pieczrka ??

Odpowiedz

rena

Piątek, 26 października 2018, 10:36

A czemu pani Pieczarka radna wojewódzka która również kupiła tam mieszkanie nic nie zrobiła w tym względzie a może Pan wójt wspaniały od lat urzędujący może raczył by coś zrobić. Jaka radna takie działanie, jaki wójt każdy widzi szkoda tylko że ludzie dają się zrobić

Odpowiedz

?

Piątek, 26 października 2018, 09:55

Teraz realną władzę ma Ziobro, jak będzie rządził Budka, będę wspominał o nim.

Odpowiedz

słuchacz

Piątek, 26 października 2018, 09:23

Czy jeszcze inna opcja, że ludzie kupili mieszkania "na gębę" bez aktów własności?

Odpowiedz

słuchacz

Piątek, 26 października 2018, 09:22

Czyli kupili notarialnie mieszkania w zadłużonym budynku czy na zadłużonym gruncie? Czy kupili mieszkania bez udziału w budynku? Wyjaśni ktoś?

Odpowiedz

Piątek, 26 października 2018, 09:08

@?

miej pretensje do szeryfa Budki z PO

Odpowiedz

Piątek, 26 października 2018, 08:33

Rober żelowy nie jedzie pomagać? W szpitalu był tak skuteczny, że już prawie wszystkich z hotelu wywalili.

Odpowiedz

?

Piątek, 26 października 2018, 07:22

To jest dopiero przekręt i tarnowska banda gminno-sądowa. A oszust pewnie buduje dalej i się śmieje. Ciekawy wątek z tym "dopisywaniem" wierzycieli do bloku. I gdzie jest szeryf Ziobro? Tam, gdzie potrzeba, ludzie są sami.

Odpowiedz