|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowianie świętowali 530. rocznicę urodzin Jana Tarnowskiego

Turniejem łuczniczym rozpoczął się w Tarnowie - pierwszy w historii miasta - Dzień Hetmański, zorganizowany z okazji 530 rocznicy urodzin hetmana Jana Tarnowskiego. W zawodach, w których liczyło się celne oko i pewna ręka każdy mógł wziąć udział. Także najmłodsi tarnowianie.

posłuchaj Ryszarda Żądło

fot: Paweł Topolski

Mija też  460. rocznica wydania  dzieła hetmana  „Rada sprawy wojennej”.

W samo południe rozpoczęła się msza święta w intencji hetmana Jana Tarnowskiego,  a tuż po jej zakończeniu - ulicami centrum miasta przejszedł korowód hetmański. O godz. 14  odsłonięto popiersie hetmana w II LO w Tarnowie, a godzinę później nastąpiło drugie odsłonięcie, tym razem imponującego muralu przy ulicy Polnej.

Zwieńczeniem dnia hetmańskiego był piknik historyczny przed Halą Krupniczą w Tarnowie.

 

Marcin Golec/bp

63%
37%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Środa, 26 września 2018, 09:07

@Uczestnik

e, tam dramat, korowód przyśpieszył kroku. odsłonięcie pomnika wyznaczono na 14.00 i na tę wyznaczoną przyszedł prezydent, posłanka RP i wielu innych. Szkoda że narzekanie przemienia się w standard.

Odpowiedz

Wtorek, 25 września 2018, 17:24

@Łucznik

niepoważne jest zmienianie regulaminu w trakcie trwania turnieju, o pseudo wręczaniu dyplomów i nagród nie warto gardłować.

Odpowiedz

Wtorek, 25 września 2018, 10:34

@ciach

w tamtych, hetmańskich, czasach zarówno rajcy jak i cechowi niewiele sobie robili z pokrzykiwań Jana Tarnowskiego; ale takiej pogardy, buńczuczności, arogancji i ignorancji jaka dzisiaj na obliczach i czynach partyjnych radnych i ich okolitów, zapewne nie było.

Odpowiedz

Wtorek, 25 września 2018, 10:26

@Bell

przecież radni dzielą to, co mieszkańcy do kasy miasta dadzą, to są wspólne mieszkańców pieniądze

Odpowiedz

Panek

Poniedziałek, 24 września 2018, 20:55

@babcia Zosia

To że dzieciaki tak się spisały to zasługa rodziców , nauczycieli dyrektorki przedszkola Nr 31. Dziękuje za wspaniały występ !!!

Odpowiedz

Uczestnik

Poniedziałek, 24 września 2018, 20:53

Dramat, wszyscy goście czekali na Ciepiela prawi pół godziny, czekali zaproszeni goście z Obertyna na Ukrainie, nawet dyrektorka II Liceum nie potrafiła zając gości, wstyd... no cóż takie tarnowskie standardy....

Odpowiedz

babcia Zosia

Poniedziałek, 24 września 2018, 20:44

Wspaniała uroczystość. Te przedszkolaki z 31 pokazały piękny taniec i jakie były radosne. Gratulujemy, że miasto ma takie dzieciaki.

Odpowiedz

Łucznik

Poniedziałek, 24 września 2018, 16:27

ale numer się zdarzył. .. jednym wręczano dyplomy na scenie a innym na na bruku poza sceną.... no cóż takie tarnowskie standardy..... Pani Kropiowska taks ie nie robi....

Odpowiedz

Bell

Poniedziałek, 24 września 2018, 16:23

@sprawiedliwy

jakby radni PISu nie zmienili Statutu Miasta i nie dali kasy na murał to ani Żądło ani Ciepiela nie mieliby o odsłaniać.... no cóż prawda w oczy kole .... wstyd !!!

Odpowiedz

Żołnierz

Poniedziałek, 24 września 2018, 16:21

@brawo

a czy to prawda że Ryszard Żądło został prezesem SZŻAK nie będąc w związku ?

Odpowiedz

Obeliks

Poniedziałek, 24 września 2018, 10:34

Ale loża malkontentów i szyderców się zebrała. Co by nie zrobić w mieście, zawsze nie tak. Ech ...

Odpowiedz

kabaret

Poniedziałek, 24 września 2018, 09:09

Znów tarnowianie, tarnowianie... gdzie ci tarnowianie na tych zdjęciach? Grupa rodziców dzieci zaangażowanych w taniec ok, a reszta? Pokażcie mi tych normalnych nie związanych z organizacją tarnowian.

Odpowiedz

Sting

Poniedziałek, 24 września 2018, 07:49

@brawo

"Kaowiec-akowiec" niech będzie prezydentem, burmistrzem, wójtem lub sołtysem. Byle miejscowości jak najdalej od Tarnowa.

Odpowiedz

brawo

Niedziela, 23 września 2018, 23:52

Ryszard Żądło na prezydenta Tarnowa, za pięć lat ... a może szybciej

Odpowiedz

ciach

Niedziela, 23 września 2018, 23:50

gdyby hetman Tarnowski ożył i zobaczył co się dzieje z jego miastem, jak hultajsko i butnie zachowują się miejscowi włodarze toby dobył miecza i załatwiłby sprawę krótko - na gardle

Odpowiedz

Czytelnik

Niedziela, 23 września 2018, 15:08

Dobra inicjatywa oddolna. Śmieszy mnie niejaki Siekierski. Szuka dziury w całości, to jakiś ormowiec były chyba.

Odpowiedz

sprawiedliwy

Sobota, 22 września 2018, 22:40

I trzeba przyznać, że Pan Ryszard Ż. znów pokazał swoją dobrą stronę i zorganizował coś oryginalnego, a jaśnie -oby już niedługo- panujący NIErozsądny podkupuje jego pomysły. Rysiu, trzymaj się, nie dawaj się...

Odpowiedz

prezes

Sobota, 22 września 2018, 20:41

@Copywriter

Racja. Jak partia prezydenta tak popiera Unię i jej przepisy to gdzie RODO w tym muralu? Nigdzie nie ma napisu kto jest oryginalnym twórcą. Znowu Pani"Grażyna" z Urzędu nie dopilnowała?

Odpowiedz

Copywriter

Sobota, 22 września 2018, 11:52

Wstyd z tym muralem że nie podpisano autora grafiki Wojciecha Gersona, nawet ksero potrafi przekierować obrazek. W świetle prawa to zwykle przywlaszczenie czyjeś pracy?

Odpowiedz