|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozpoczyna się przebudowa hali Jaskółka w Mościcach

Jaskółka to jeden z najstarszych obiektów sportowych w Tarnowie. Jej budowa rozpoczęła się w 1968, a zakończyła w 1987r. Na początku Jaskółka służyła jako lodowisko, później także jako hala sportowa.

Posłuchaj materiału Agnieszki Wrońskiej

Jaskółka w budowie, Fot. nostalgikon.pl

Jaskółka lata świetności ma już za sobą, dlatego miasto zdecydowało się na gruntowny remont hali. Na te inwestycje wyda blisko 60 milionów złotych. 18 maja wykonawca przejmie plac budowy.

- W ciągu najbliższych dwóch tygodni, po zagospodarowaniu i ogrodzeniu terenu powinniśmy przystąpić do prac rozbiórkowych - mówi Grzegorz Niepsuj, kierownik kontraktu.

Remont potrwa do przyszłego roku. Po nim Tarnów będzie miał halę sportową z prawdziwego zdarzenia, w której będą mogły być rozgrywane zawody koszykarskie, siatkarskie czy mecze piłki ręcznej. Po modernizacji budynek pomieści około pięć tysięcy kibiców, a jego kubatura zwiększy się dwukrotnie. Obiekt ma także pełnić funkcję Centrum Przygotowań Paraolimpijskich.

Jaskółka po modernizacji - wizualizacje

 

Agnieszka Wrońska/wm

47%
53%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 21

szpila

Czwartek, 25 maja 2017, 17:32

@Tarnów na bogato

bzdury piszesz

Odpowiedz

?

Piątek, 19 maja 2017, 20:10

Desk teraz pisze? Czy inne byty ustawione?

Odpowiedz

Piątek, 19 maja 2017, 19:29

@mieszkaniec

Skarbnik może będzie trzymał finanse..

Odpowiedz

brawo

Piątek, 19 maja 2017, 16:44

Brawo nareszcie coś się dzieje w tej sprawie!!!!!!!!!!!! Już nie mogę się doczekać końca remontu i tego ,że grupy młodzieżowe będą miały gdzie trenować i organizować imprezy. Piłkarze, koszykarze i inni trenują po halach w ościennych gminach. A teraz będą mieli warunki żeby to robić na miejscu !!!!!!!! Nareszcie nie będzie wstydu jak zaprosimy na turniej drużyny z innych miast. Będzie ich można z dumą ugościć i będą mogli oglądać mecze na siedząco :)

Odpowiedz

Tarnowianin

Piątek, 19 maja 2017, 16:05

Wszyscy piszecie o wysokim koszcie budowy/modernizacji hali. A czy ktoś zapytał z dziennikarzy Pana Prezydenta jaki jest przewidywany koszt utrzymania hali rocznie? Jakie imprezy sportowe czy kulturalne planuje się organizować? Bo jak nie będzie wpływów z wynajęcia hali to na 60 milionach się ta hala nie zamknie. Co roku trzeba będzie dopłacać na utrzymanie obiektu kolejne pięniedzy z kasy miejskiej (czyli m.in. z naszych podatków)

Odpowiedz

mieszkaniec

Piątek, 19 maja 2017, 13:34

Dobrze wiecie, ze na 60mln się nie skończy.Pokazuje to byle remont ulicy.

Odpowiedz

Tarnów na bogato

Piątek, 19 maja 2017, 10:22

60 milionów na remont hali? Kto podjął tak nieroztropną decyzję? Tarnów to nie jest aż tak bogate miasto by z taka łatwością i widocznym brakiem efektywności wydawać publiczne pieniądze. Za 60 milionów można wybudować ze trzy nowe obiekty, choćby stadion piłkarski na ekstraklasę, nową halę na 2-3 tyś widzów i inną infrastrukturę sportową.

Odpowiedz

tarnowianin

Piątek, 19 maja 2017, 08:36

za 60 milionów to można stadion wybudować a nie wyremontować halę!

Odpowiedz

oto przykład jak nie powinno się tego robić

Piątek, 19 maja 2017, 07:53

To jest naprawdę chore, żeby w tak nieprzemyślany sposób wydawać takie potężne środki, nasze tarnowskie publiczne środki. Temu panu należy już podziękować.

Odpowiedz

jok

Czwartek, 18 maja 2017, 13:52

60milionow !!!! Sic!! Skandal !!! Proszę o nazwę wykonawcy.

Odpowiedz

Czwartek, 18 maja 2017, 10:14

@exyou

To tylko i wyłącznie wina mieszkańców. Następnym razem może nie nabiorą się na gładkie słówka i ukryte pod wąsem ideały PO.

Odpowiedz

exyou

Czwartek, 18 maja 2017, 10:03

@oburzony

nie myśl tylko o swoim czubku nosa.Mnie też wkurza brak remontu północnej obwodnicy ale to nie wina miasta że mamy prezydenta nieudacznika.

Odpowiedz

oburzony

Czwartek, 18 maja 2017, 09:25

Jeżdżę po dziurawych ulicach!!! O remoncie Spokojnej i Elektrycznej słyszę od lat i nic się nie dzieje. Moja osiedlowa ulica od lat się rozsypuje. Korzystam z tych ulic codziennie. Z hali jaskółka nie skorzystam nigdy!!!! Wiesz Pan co, Panie prezydent? Przy następnym wypełnianiu deklaracji PIT zadbam o to, żeby ani złotówka do kasy miejskiej nie wpłynęła

Odpowiedz

Czwartek, 18 maja 2017, 09:07

Hahahaha tarnowscy dziennikarze?:)

Odpowiedz

Czwartek, 18 maja 2017, 08:34

Dziennikarze patrzcie na ręce obecnej władzy, żeby nie było kolejnej afery. Pani Agnieszko, Pani w zespole jest chyba jedną z tych niepowiązanych z układem.

Odpowiedz

mieszkaniec

Czwartek, 18 maja 2017, 08:05

Jak zdecydowana większość inwestycji tarnowskich nie wiadomo kiedy toto się zakończy i ile kasy pochłonie, czym zaskoczy wykonawców itd. Wystarczy spojrzeć na sukcesy innych inwestycji.

Odpowiedz

Danuta

Czwartek, 18 maja 2017, 07:58

dla mnie P.RC nie istnieje od czasu afery z wsadzeniem na stołek P.Kuklewicz

Odpowiedz

dziwne

Czwartek, 18 maja 2017, 07:24

Kto na głowę upadł, żeby 60 mln w to wpakować? Za to można wybudować stadion piłkarski i nowa hale sportową powiedzmy na 3000 widzów.

Odpowiedz

bb

Środa, 17 maja 2017, 21:19

Kto zatwierdza te projekty . Kurnik mam ładniejszy od tego czegoś .

Odpowiedz

prezes

Środa, 17 maja 2017, 20:36

60 mln? WTF? Za co tyle kasy? Dobrze że robią remont ale za tyle kasy? No i ten projekt...to jest tak brzydkie że nie warte nawet 1 mln.

Odpowiedz