|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budżet Tarnowa podzieli radnych? Wszystko na to wskazuje

Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczny budżet Tarnowa mocno podzieli miejskich radnych. Prezydencka propozycja przyszłorocznych wydatków miasta - nad którą pracują już radni w miejskich komisjach - budzi sprzeciw nie tylko opozycyjnego PiS-u, ale i ugrupowania Nasze Miasto Tarnów, które po pierwszej sesji podpisało porozumienie z radnymi prezydenta.

fot: P. Topolski

Budżet Tarnowa na rok 2019 jest przede wszystkim przeinwestowany - uważa lider ugrupowania Nasze Miasto Tarnów Tomasz Olszówka. Chce on aby prezydent zrezygnował z niektórych własnych inwestycji, a wpisał te, które są ważne z perspektywy jego ugrupowania. "To działania antysmogowe, ochrona krajobrazowa, bon opiekuńczy, finansowanie niepublicznych żłobków" - mówi Olszówka.

Niepotrzebne inwestycje według Olszówki to chociażby nowa siedziba MOPS przy ulicy Wałowej, czy basen przy szkole numer 9. Spore wątpliwości wszystkich tarnowskich radnych budzi też ogromne zadłużenie miasta, które na 2019 rok ma sięgać 519 milionów złotych.

Radni nad budżetem Tarnowa na rok 2019 mają dyskutować jeszcze przed świętami.      
 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

24%
76%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 40

skandal

Środa, 12 grudnia 2018, 09:05

Pierwsza sesja i już odnoszą podatki dla mieszkańców. Ciepiela sobie proponuje najwyższą pensję .Czekam że to pojawi się w gazetce Ciesielczyka , który sam za tym głosował.

Odpowiedz

obatel

Środa, 12 grudnia 2018, 07:30

@głupcy u władzy

Czy zapłaciłeś już swój podatek od nieruchomości? Najpierw płatności, później zabawa.

Odpowiedz

głupcy u władzy

Wtorek, 11 grudnia 2018, 22:19

Ja proponuję wydawać cały budżet na rzeczy doraźne + na wypłaty oraz premie dla kolesiów i reszty ferajny. Przecież za 30 lat w tym mieście i tak zostanie 60 tysięcy starców, więc oni sobie jakoś na kaszance i żurku przetrwają do śmierci. Huśtajmy się, balujmy, bo co nam zostało? Przecież za komuny nic nie było, a teraz dotacje, organizacje, szkolenia, potańcówki, rowery. Kredyty dają to trzeba brać. Jak tonąć to z przytupem Panowie i Panie. Wnuki i tak stąd wyjadą do Krakowa, Rzeszowa, Warszawy albo zagranicę. By żyło się lepiej, teraz!

Odpowiedz

Wtorek, 11 grudnia 2018, 18:32

Olszówka jeszcze będzie żałował ,że związał się porozumieniem z radnymi Ciepieli, wśród których jest Ciesielczyk.

Odpowiedz

Wtorek, 11 grudnia 2018, 16:33

To muszą byc inwestycje które będą przynosic dochód do budżetu a nie utrzymywac z pieniędzy podatnika panie Ciepiela!

Odpowiedz

dohtór

Wtorek, 11 grudnia 2018, 13:00

@Gladiator

Może wymień Marku chociaż 5 inwestycji, które Olszówka hamuje. Bo chyba nie masz na myśli basenu, wszak basen jest taką inwestycją, jak zasiłek dla bezrobotnych jest zarobkiem.

Odpowiedz

Gladiator

Wtorek, 11 grudnia 2018, 12:15

To paradoks, że Olszówka w kampanii prezentowal się jako wyjątkowo proinwestycyjny kandydat, a teraz jest głównym hamulcowym inwestycji. Olszówka to chyba największe rozczarowanie powyborcze.

Odpowiedz

draka

Wtorek, 11 grudnia 2018, 10:42

@kułak nie prowokuj bo bezprawie wygeneruje w końcu tyle , że nie twoich idoli Dzierżyńskich tylko np Hesòw. Patrz na Francję jak niewiele trzeba

Odpowiedz

Wtorek, 11 grudnia 2018, 08:19

Za remont hali Jaskółka powinien wziąsc prokurator , to jest niedopuszczalne azeby prace wykonczeniowe robic bez dachu co doprowadziło do zalania i zagrzybienia nowo powstających pomieszczeń.Odpowiedzialny to jest Romuś.

Odpowiedz

Wtorek, 11 grudnia 2018, 08:13

@Dr Marek

Taa, po to żeby samemu się do niego dorwać.

Odpowiedz

Dr Marek

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 21:43

@special agent

Ale o co chodzi przecież trzeba tepic głupotę i korupcję i koryto wladzy?

Odpowiedz

special agent

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 20:10

Marek mówiłem Ci już, znajdź sobie jakiś normalne zajęcie, np. idź na kurs fotografowania. Nauczył byś się może obsługiwać aparat cyfrowy, jak kadrować, ustawiać światło. Przecież dzieci w podstawówce potrafią zrobić lepsze zdjęcia niż Ty. Taki uczony, doktór z Sikago przyleciał, sumienie Tarnowa, zbawca miasta... a aparat z trybem "auto" go przerasta... No chyba, że to takie calowe działanie, że oponentom się najgorsze ujęcia wybiera? Dawniej Ciepielę dawałeś czerwonego i z opadniętymi powiekami, a teraz - jak Ci chorągiewka zawiała w drugą stronę - to nagle piękne studyjne foto. Jest takie słowo "prostactwo", w słowniku zaraz obok prostata. Poczytaj, najlepiej oba.

Odpowiedz

Ganno

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:51

@kułak

Mogłeś nie zawiązywać kokardki i mieć więcej dzieci....dostałby 500+

Odpowiedz

kułak

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 19:12

@de-ko-mu-nizacja

Bo na tym właśnie polega demokracja. Co msc zrzucam się na pińcet + bo suweren wybrał sobie małego autokratę. Płaczę i płacę..

Odpowiedz

Love PISs

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 18:06

Brawo opozycja !! Jeszcze trochę i Roman będzie burmistrzem ;)

Odpowiedz

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 18:02

@de-ko-mu-nizacja

Eee tam, przecież ważne, że nie PIS.

Odpowiedz

de-ko-mu-nizacja

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:48

@kułak

W takim razie wyborcy Ciepieli zrzućcie się po 500 złotych co rok i możecie sobie wybierać nawet Misia Uszatka. Demokracja to oprócz powszechnego prawa wyborczego też odpowiedzialność za to na kogo się głosuje. Dlaczego mądrzejsza mniejszość ma płacić za głupotę większości?

Odpowiedz

Anna

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:44

@Maria z Krzyża

Kraków, Nowy Sącz i inne miasta, chyba też realizują ,,plan dopłat dla kolegów i koleżanek". Brak wiedzy drogi Panie, realizują zadanie władne gminy, które prowadzą prywatne podmioty. W Krakowie, każdy kto odda dziecko do żłobka ma dopłatę. W Tarnowie rodzice ponoszą je sami ciesząc się, że mają miejsce w żłobku, bo w publicznych brak miejsc.

Odpowiedz

Tomek

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:21

@Maria z Krzyża

Idąc takim tokiem myślenia należy stwierdzić że w Krakowie i innych miastach, które realizują zadanie własne gminy polegające na zapewnieniu opieki nad dziećmi w wieku dla lat 3 dopłacają nie rodzicom a prywatnym przedsiębiorcom. To samo z przedszkolami i niepublicznymi szkołami. Tu chodzi o małe dzieci do lat 3, które powinny mieć jak najlepszą opiekę. Konkurencja wymusza jakość opieki i tego chyba boją przeciwnicy dopłat. Przeciwnicy obawiają się polepszenia jakości opieki i zwiększenia dostępności żłobków. Oczywiście pomówienia są karalne i sądzę że poszkodowane osoby tego tak nie zostawią.

Odpowiedz

kułak

Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 15:41

@de-ko-mu-ni-zacja

A może od razu wyrokiem sądu ludowego strzał w łeb za stodołą..? Mołodiec! Feliks D. wiecznie żywy, takich nam trzeba.

Odpowiedz